Skocz do zawartości

Zepsute piwko, jak poznać - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam robiłem coopersa i przed zadaniem drożdży chciałem sprawdzić temperaturę niestety wpadł mi termometr i musiałem łapać to ręka no i wylądowała w piwku. Czy to może spowodować zepsucie piwka czy można to już rozpoznać.

Przez pierwsze trzy dni piwko bardzo ładnie pracowało teraz przestało bulgotać

Proszę o pomoc pozdrawiam

:okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie kwaśne, pojawi się kożuch, błonka, albo będzie miało dziwny smak to infekcja. Czekaj i się nie przejmuj infekcja nie oznacza ze trzeba wylać w kanał.

a to ciekawa teoria

 

Masz 2 warki po powiedzmy 25 l z wadą/ infekcją. Lekki kwas pierwsze piwo drugie lekka apteka. Piwa pijalne ale średnio smaczne.

Pytanie co zrobisz z 50 l piwa ?

wypijesz sam 100 butelek ? choć w piwnicy masz 10 różnych rodzajów ?

nie

rozdasz znajomym niesmaczne piwo ?

później się rozniesie że robisz bełty i ucierpi na tym domowe piwowarstwo w twym otoczeniu.

 

Infekcja = kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie kwaśne' date=' pojawi się kożuch, błonka, albo będzie miało dziwny smak to infekcja. Czekaj i się nie przejmuj infekcja nie oznacza ze trzeba wylać w kanał.[/quote']

a to ciekawa teoria

 

Masz 2 warki po powiedzmy 25 l z wadą/ infekcją. Lekki kwas pierwsze piwo drugie lekka apteka. Piwa pijalne ale średnio smaczne.

Pytanie co zrobisz z 50 l piwa ?

wypijesz sam 100 butelek ? choć w piwnicy masz 10 różnych rodzajów ?

nie

rozdasz znajomym niesmaczne piwo ?

później się rozniesie że robisz bełty i ucierpi na tym domowe piwowarstwo w twym otoczeniu.

jeśli nie jest jakaś potworna infekcja to zużyję do pieczenia chleba. W ten sposób zużyłem prawie 3 skrzynki i to nie koniec. Teraz robię za dużo dobrego piwa żeby się kwasami katować, ale jak ktoś jest na starcie i nie ma takich zapasów to mu żal. Po za tym nie każda infekcja oznacza niepijalność, miewałem piwa z błoną, ale po rozlaniu jak opadła na dno nikt nic nie wyczuł nawet komisja sędziowska w Wiśle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to dokładniej opisać lub podać linka do podobnego tematu:)

Robisz chleb normalnie tylko zamiast wody bierzesz taką samą ilość piwa, ot filozofia. Chleb wychodzi smaczniejszy ma bogatszy smak i zmienia się kolor w zależności od rodzaju mąki/piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
możesz to dokładniej opisać lub podać linka do podobnego tematu:)

Robisz chleb normalnie tylko zamiast wody bierzesz taką samą ilość piwa' date=' ot filozofia. Chleb wychodzi smaczniejszy ma bogatszy smak i zmienia się kolor w zależności od rodzaju mąki/piwa.[/quote']

Ale w sytuacji, gdy po cichej piwo było po prostu kwaśne, tzn, tak naprawdę nie nadawało się do picia, to nadal nadawało się do chleba? Pytam, bo chleb również piekę i do tej pory tylko trochę młóta wykorzystywałem, pod warunkiem, że w składzie nie było jęczmienia palonego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz to dokładniej opisać lub podać linka do podobnego tematu:)

Robisz chleb normalnie tylko zamiast wody bierzesz taką samą ilość piwa' date=' ot filozofia. Chleb wychodzi smaczniejszy ma bogatszy smak i zmienia się kolor w zależności od rodzaju mąki/piwa.[/quote']

O, to jest dobra i ciekawa wiadomość.

Własny chleb robimy, a mam podejrzenie że mój pierwszy Koelsch doskonale się do tego celu nada. Trzeba będzie spróbować.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.