Skocz do zawartości

Sklep w Warszawie Piwowar


Rekomendowane odpowiedzi

Problemem tego i w zasadzie wszystkich sklepów piwowarskich jest niewdzięczny rynek: płyki, rozproszony, mało klientów, sprzedaż rozdrobniona i za małe kwoty, towar trudny do sprowadzenia, łatwo psujący się, nieduże marże, kłopotliwa sprzedaż wysyłkowa.

 

Zauważcie, że w zasadzie nikt nie zajmuje się tym zawodowo, wszystkie sklepy piwowarskie (poza bodaj tylko BA) to hoobystyczny dodatek do normalnej pensji na etacie.

 

Sytucja poprawi się radykalnie dopiero jak będzie nas 5-10 razy więcej. Na razie możemy tylko starać się wspierać sklepy poprzez kupowanie za ich pośrednictwem możliwie jak największej ilości towaru, nawet jak jest 5% droższy niż bezpośrednio u producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płytkiego i rozproszonego rynku, to mogę się częściowo zgodzić, ale już jest nas więcej, w porównaniu z tym co było 5 lat temu (jak ja zaczynałem). Jeżeli towar jest tylko 5%-10% droższy, to nie zastanawiam się i biorę w sklepie, ale jeżeli różnica sięga 30-50%, to nie dam się naciągać. Ciężko mówić też, o małych zamówieniach - większość chcąc zapełnić paczkę (30kg) robi zakupy za 100-300pln. Nie są to zawrotne sumy, ale raczej nikt nie zamawia tylko s-33 za 6,5pln

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jeszcze moja opinia na świeżo, z pierwszego piwnego zakupu sprzed 8 dni.

 

Pierwsza rzecz, która była mało profesjonalna to fakt, że byłem 30 minut po teoretycznym otwarciu sklepu, a i tak musiałem chwilę poczekać na przyjście osoby obsługującej.

 

Drugie wrażenie to niesamowite pustki na pułkach, prawie żadnego wyboru.

 

Oprócz tego trzeba przyznać, że obsłużony zostałem bardzo uprzejmie i z szerokim omówieniem co i jak należy zrobić na start.

 

Tak więc moje pierwsze wrażenie jest takie, że lepsza jakoość obsługi klienta niż ilość towaru na półkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze moja opinia na świeżo, z pierwszego piwnego zakupu sprzed 8 dni.

 

Pierwsza rzecz, która była mało profesjonalna to fakt, że byłem 30 minut po teoretycznym otwarciu sklepu, a i tak musiałem chwilę poczekać na przyjście osoby obsługującej.

 

Drugie wrażenie to niesamowite pustki na półkach, prawie żadnego wyboru.

 

Oprócz tego trzeba przyznać, że obsłużony zostałem bardzo uprzejmie i z szerokim omówieniem co i jak należy zrobić na start.

 

Tak więc moje pierwsze wrażenie jest takie, że lepsza jakoość obsługi klienta niż ilość towaru na półkach.

 

Witam

 

też byłem w Piwowarze w tygodniu i bieda na maksa, powoli zaczyna przypominać mięsny z lat 80 :(

 

Nie było Pani Magdy żeby pogadać jaka jest sytuacja i czy coś się zmieni, nawet puszek już nie ma.

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, włąsnie wróciłem ze skepu Piwowar. Nie mogę się odnieść co do sprawy zaopatrzenia bo byłem tam dziś po raz pierwszy. Rozmawiałem z przemiłą Panią (nie wiem czy to wspominana przez kolegów Pani Magda) która wspomniała mi że nie było jej przez ostatnie 3 mies. Muszę powiedzieć że jako początkujący otrzymałem dziś bardzo wiele wskazówek, zwrócono mi uwagę na kilka błędów które popełniam. Generalnie bardzo rzeczowo miło i sympatycznie. Polecam wszystkim szczególnie takim jak ja którzy mogą dostać fachową pomoc na początku swojej przygody z piwowarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Fakt ostanimi czasy troszkę jest tego mniej na półkach, ale z zamówionym towarem nie mam problemów, nie bawię się w zamawianie w sklepach internetowych ponieważ mi się nie opłaca(a nie wszystkich stać na spore zamówienia). Największym plusem jest fachowa obsługa i doradztwo Pani Magdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miłe towarzystwo,

nawiązując do postów mówiących o pustych pułkach, chcę zwrócić uwagę na to, że można zadzwonić do Pani Magdy i zamówić potrzebne rzeczy. Odebrać je jak przyjadą. Można też zadzwonić i zapytać czy konkretne rzeczy akurat są dostępne. Może nas to ustrzec od późniejszych nerwów. Jeżeli wypniemy się wszyscy i nie będziemy tam kupować to Pani Magda zamknie sklep. Byłem tam wczoraj. Jak zwykle spędziłem prawie godzinę miło rozmawiając. Kupiłem co chciałem (uprzednio zamówiłem przez telefon). Zamówiłem kilka rzeczy. Pewnie w przyszłym tygodniu odbiorę.

 

Jeśli ktoś mieszka w okolicy to powinien jak najwięcej tam kupować bo inaczej, jak pisał kolega wcześniej, nawet ekstrakt do starterów będziemy zamawiać w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym sklepie kilka dni temu... dodam, że jestem na początku drogi do bycia pełnowartościowym piwowarem. Pani Magda zaznaczyła, że nie było jej 3 miesiące i szukała suszonej pomarańczy, o którą zapytałem (w końcu znalazła) i zaznaczała, że nie wie gdzie co jest, bo "wszystko jej poprzestawiali". Kapsle dostępne były tylko w dwóch kolorach.

Jedno jest pewne - pani Magda otoczyła mnie "opieką" i spędziłem w sklepie kilkadziesiąt minut słuchając o robieniu piwa :) Polecam panią Magdę... sklep pewnie też... tylko na jakiś specjalnych warunkach, nie wiem jeszcze jakich :) Dowiem się jak trochę więcej tam poprzebywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Fakt że baaaaardzo często są pustki na półkach, ale ja zadzwoniłem w poniedziałek aby zamówić towar. Pani Magda uprzejmie jak zwykle powiedziała mi że postara się zamówić to co chcę i prosiła o telefon w piątek(ponieważ mi się nie spieszyło) w piątek zadzwoniłem i towar otrzymałem. Ześrutowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w piątek zadzwoniłem i towar otrzymałem. Ześrutowany.

 

Tylko słód czy wszystko przemieliła? ;)

 

tylko słód.....ale jakoś tak dziwnie mi się wydaje. Ponieważ wszystko dostałem w jednej torbie(prócz czekoladowego, którego było kilka ziarenek), gdy kupowałem dwa tygodnie temu w Piwowinie miałem ześrutowany każdy słód osobno. Podpisany i wiadomo było co jest co. A tu wszystko razem w jednej reklamówce, tak jakoś trochę delikatnie mówiąc od niechcenia.

AAA i jeszcze jedno........narzekanie na to że ludzie płacą kartą a nie gotówką, ponieważ prowizje są wysokie od płatności kartą. :)

Edytowane przez Mavgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... w piątek zadzwoniłem i towar otrzymałem. Ześrutowany.

 

Tylko słód czy wszystko przemieliła? ;)

 

tylko słód.....ale jakoś tak dziwnie mi się wydaje. Ponieważ wszystko dostałem w jednej torbie(prócz czekoladowego, którego było kilka ziarenek), gdy kupowałem dwa tygodnie temu w Piwowinie miałem ześrutowany każdy słód osobno. Podpisany i wiadomo było co jest co. A tu wszystko razem w jednej reklamówce, tak jakoś trochę delikatnie mówiąc od niechcenia.

AAA i jeszcze jedno........narzekanie na to że ludzie płacą kartą a nie gotówką, ponieważ prowizje są wysokie od płatności kartą. :)

 

To w każdym sklepie. Marże operatorów spadły, jest ich więcej a praktyka zakupów za min. 10 czy 20 zł niezgodna z regulaminem usługi, a mimo to ciągle jest źle. Widoczne obroty słabe...

 

A czy powiedziałeś, że nie chcesz zmielonych razem? Uznała, że wszystko do jednego piwa. Skoro kupowałeś u nich i była to pilna sprawa założenie wg. mnie słuszne.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mógłby ktoś podać adres tego sklepu?!

Google Twoim przyjacielem :P Pierwszy odnośnik na pytanie "sklep piwowar" to: http://www.piwowar.com.pl/ a tam na górze:

01-592 Warszawa ul.Słowackiego 27/33 lokal 190 klatka VI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marże operatorów spadły, jest ich więcej a praktyka zakupów za min. 10 czy 20 zł niezgodna z regulaminem usługi, a mimo to ciągle jest źle. Widoczne obroty słabe...

 

 

Marże operatorów terminali może i spadły, ale nijak nie przełożyło się to na spadek pobieranej od sklepów prowizji - po prostu Mastercard/Visa dołozyły dodatkowe opłaty, np. od transakcji niszowymi kartami (np. Maestro).

 

Co do samego Piwowara - dzisiaj/jutro jadę tam z zamiarem zakupu kapsli, więc zobaczę, co stoi na półkach i zdam pobieżną relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@gwzd, byłeś?

 

Jednak nie (kapsle kupiłem gdzie indziej), ale jak się w końcu wybiorę w tym tygodniu to postaram się napisać kilka słów :)

 

Hej

 

czekam na relację, bo po ostatnich doswiadczeniach , mimo że codziennie przejeżdżam obok nie mam motywacji żeby zajrzeć .

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, zakupiłem, wróciłem. A zatem:

 

1) wszedłem prosto z ulicy i kupiłem wszystko to, co chciałem

 

2) wybór słodów bardziej niż przyzwoity - były wszystkie podstawowe, sporo karmelowych, widziałem też parę słodów specjalnych

 

3) dostępnych odmian chmielu nie sprawdzałem, ale dość sporo paczuszek stało na półkach

 

4) artykuły pierwszej potrzeby tj. kapsle i kapslownica były

 

5) wybór drożdży był dość ubogi, np. wziąłem ostatnią saszetkę US-05

 

6) co do cen: słody podstawowe 6,9zł/kg, carahell 9,5zł, drożdże US-05 13,5zł

 

7) pani poinformowała mnie, że od lutego zmienia się profil działalności sklepu i nie będzie już otwarty przez cały dzień. Mają sprzedawać przez Internet na stronie internetowej sklepu, a zamówienia będą do odbioru codziennie o wyznaczonych porach przez 2-3 godziny

Edytowane przez gwzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem, zakupiłem, wróciłem. A zatem:

 

1) wszedłem prosto z ulicy i kupiłem wszystko to, co chciałem

 

2) wybór słodów bardziej niż przyzwoity - były wszystkie podstawowe, sporo karmelowych, widziałem też parę słodów specjalnych

 

3) dostępnych odmian chmielu nie sprawdzałem, ale dość sporo paczuszek stało na półkach

 

4) artykuły pierwszej potrzeby tj. kapsle i kapslownica były

 

5) wybór drożdży był dość ubogi, np. wziąłem ostatnią saszetkę US-05

 

6) co do cen: słody podstawowe 6,9zł/kg, carahell 9,5zł, drożdże US-05 13,5zł

 

7) pani poinformowała mnie, że od lutego zmienia się profil działalności sklepu i nie będzie już otwarty przez cały dzień. Mają sprzedawać przez Internet na stronie internetowej sklepu, a zamówienia będą do odbioru codziennie o wyznaczonych porach przez 2-3 godziny

 

Witam

 

Nawet się strona sklepu zmieniła :)

 

Pożyjemy, zobaczymy .

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7) pani poinformowała mnie, że od lutego zmienia się profil działalności sklepu i nie będzie już otwarty przez cały dzień. Mają sprzedawać przez Internet na stronie internetowej sklepu, a zamówienia będą do odbioru codziennie o wyznaczonych porach przez 2-3 godziny

Też byłem wczoraj u pani Magdy. Sklep odżywa i miejmy nadzieję, że już nigdy nie będzie tak jak w wakacje podczas zastępstwa, które nieco go zrujnowało. Szkoda by było, sklep istnieje od zawsze i to chyba jedyne takie miejsce w Warszawie. Do tego moża sympatycznie porozmawiać.

Godziny otwarcia zmienią się ale nie na 2-3h dziennie tylko normalnie 8, za to będą przesunięte np. pn 19-17, wt 12-20 itp.. tak żeby po pracy czy przed dało się podjechać.

Asortyment rośnie, sklep internetowy się rozwija, po mału może uda się wyjść z tego marazmu.

Zakupy robię w różnych miejscach, ale do Piwowara mam sentyment. Mam nadzieję, że będę miał okazję tam częściej wpadać, nie tylko na pogaduchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Godziny otwarcia zmienią się ale nie na 2-3h dziennie tylko normalnie 8, za to będą przesunięte np. pn 19-17, wt 12-20 itp.. tak żeby po pracy czy przed dało się podjechać.

 

To się nazywa elastyczne podejście do klienta, czynne nawet w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godziny otwarcia zmienią się ale nie na 2-3h dziennie tylko normalnie 8, za to będą przesunięte np. pn 19-17, wt 12-20 itp.. tak żeby po pracy czy przed dało się podjechać.

 

To się nazywa elastyczne podejście do klienta, czynne nawet w nocy :)

Wiadomo w jakich godzinach zaciera większość piwowarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.