Skocz do zawartości

Browar Maniutek - #41 - Marcowe


wilko

Rekomendowane odpowiedzi

Kolor: Bursztynowy, niemal całkowicie klarowny.

Piana: W złamanej bieli, obfita i trwała. Od spodu buduje się ze średnich pęcherzyków, ale na wierzchu ma warstwę kremowo-drobniutkich.

Zapach: Ulotny, słodowo-chlebowy raczej, choć i chmiel się pojawia. I przybiera z czasem na sile.

Smak: Zwykle zmiany wydają się w piwach iść z temperaturą w kierunku słodowości. Tu zaskakująco odwrotnie. Najpierw wydało się solidnie słodowe, żeby z czasem odkrywać przeróżne odchmielowe nuty. Smakowite i pachnące.

Wysycenie: Dosyć wysokie z początku. Z czasem trochę opada, ale ciągle trzyma przyzwoity poziom. Widoczne idące ku gorze bąbelki.

 

Ponownie zapomniałem które Marcowe dostałem uprzednio, ale zapiski pasuję do tego, bo pamiętam że o drugiej warce mówiłeś, że jest wyraźniej karmelowa. Z dawniejszej degustacji zanotowałem sobie to:

k - złoty, lekko mętnawy, podoba mi się

p - biała drobna i trwała

z - zdecydowanie chmielowy, potem też zbożowy

s - trudno mi sprecyzować, taki słodowy ale niesłodki bardzo przyjemny, goryczki niewiele

w - średnie

Podsumowując,

piwo pierwsza klasa. Dolniaki świetnie Ci wychodzą :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.