Skocz do zawartości

Sprzęt do zacierania


lulek-123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym wyjść na spacer i jestem ciekaw jak powinienem się ubrać. Niestety nie chce mi się podejść do okna by sprawdzić temperaturę.

 

Kolego... Jest tu coś takiego jak faq i wiki.

Pamiętaj o tym że jest nowy stali bywalcy znają to forum wiedzą gdzie co jest na pamięć.

 

Lektura do poczytania tu znajdziesz wszystko co potrzebne.

 

http://wiki.piwo.org/

http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=87244

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym że jest nowy stali bywalcy znają to forum wiedzą gdzie co jest na pamięć.

Ale dziwnym trafem kolega lulek-123 wiedział gdzie szukać przycisku minus w reputacji i jak z niego korzystać.

Wybacz, ale jak tak dalej pójdzie dożyjemy czasów, gdy nowi forumowicze będą pytali jak oddychać. Nie toleruję, i tolerować nie będę, kompletnego i bezczelnego lenistwa. Skoro świeżość na forum kolegi lulek-123 ma go usprawiedliwiać to niech chociaż obejrzy jak jest skonstruowana górna część serwisu i chociaż spróbuje przeczytać co napisano na czarnym pasku. O ile może się nie domyślić co znajdzie w działach "Forum" i "Wiki" to raczej powinien wiedzieć do czego służyć może przycisk o dźwięcznej (acz dla wielu nowych złowrogo brzmiącej) nazwie "Szukaj".

 

Równie dobrze można pójść do biblioteki i poprosić panią bibliotekarkę by napisała za delikwenta pracę magisterską. Przeglądać książki? Korzystać zapisanych z doświadczeń wielu pokoleń? Przecież to takie trudne. Na pewno znajdzie się jakiś łoś, który odpowie na moje pytanie.

 

 

Lulek. Masz ode mnie minusa. Możesz go potraktować jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciały minusy szkoda że tak to się potoczyło.Dlatego robienie na forum coś na styl wojskowej fali nie jest najlepszym pomysłem.Po co komu te plusy,robienie segregacji na początkujący,zaangażowany,senior ekspert,gold ekspert.Oczywiście tak zaplanował to forum admin i należy to uszanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fermentor 33l z pokrywą

2. Dodatkowy fermentor 33l z pokrywą, bez osprzętu x 2 koniecznie :(

3. Kranik spustowy

4. Rurka fermentacyjna

5. Uszczelka do rurki

6. Kapslownica

7. Areometr wyskalowany w stopniach Ballinga.

8. Kapsle miękkie złote, 100 sztuk!

9. Środek dezynfekujący pirosiarczan sodu

10.Grnek min 30l

11.termometr

12.jodowy wskaźnik skrobi 40 g

13.rurka igielitowa

14.filtrator z oplotu

 

 

15.MÓZG

 

http://www.homebrewing.pl/zestaw-sprzetowy-hbok-p-248.html

 

Skoro nie wiesz co jest potrzebne do uwarzenia piwa, odradzam zabieranie się za tą sztukę rzemiosła.

Czytać czytać czytać. Wszystko jest na forach!

Edytowane przez LeoxxX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admini: może by wyciąć wszystko z wyjątkiem postu nr. 1 i "zacząć od nowa"? Posty wycięte można by wyrzucić (włącznie z moim) bo nie są na temat albo wkleić tu: http://www.piwo.org/forum/t4438-Etykieta-na-forum-i-nie-tylko-.html

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do pierwszego zacierania i chciałbym się dowiedzieć jakiego sprzętu będę potrzebował.Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Do wszystkiego możesz dojść czytając wiki lub "szperając" po forum.

Jak kolega Tomek-Pasieka "delikatnie" zauważył, na czarnym pasku jest przycisk "szukaj".

Czyli wiesz już, że od nowych forumowiczów oczekuje się tu minimalnego zaangażowania (własne poszukiwania wiedzy zapisanej na forum).

 

W nocy posłałem Tobie PW. Masz tam to, co jest potrzebne do zacierania - czyli na początek raptem kilka rzeczy.

Resztę masz - bo robiłeś już piwo.

 

 

Jeśli kolega taki wrażliwy to dlaczego nie udzielił odpowiedzi ?

A Kolega potrafi udzielić innej odpowiedzi niż swoje dwu/jedno/pół/ćwierć zdaniowe docinki raz na tydzień ??

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam sie do pierwszego zacierania i chciałbym sie dowiedzieć jakiego sprzętu będe potrzebował.Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedżi.

Polecam wątek o moim browarze, staram się w nim jasno opisywać jego budowę. Myślę, że coś może Cię zainspirować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziwnym trafem kolega lulek-123 wiedział gdzie szukać przycisku minus w reputacji i jak z niego korzystać.

Lulek-123 - tego się nie spodziewałem, szczególnie po nowym członku forum. Tomek-Pasieka niczym Cię nie obraził. A komentarz w stylu 'brak pomocy na forum' jest żenujący tym bardziej że Tomek jasno wskazał Ci gdzie szukać: na faq i wiki.

 

A gdy jest się nowym na forum warto najpierw zapoznać się z obowiązującą na forum netykietą. Takiego zachowania na tym forum jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko koledzy.

Wystarczy tych minusów :o

Fakt, że Tomek-Pasieka mało dyplomatycznie wskazał "nowemu" gzie szukać ale Lulek - mogłeś się powstrzymać przed takim "wejściem".

Zabieraj się za warzenie i nie zrażaj się tymi minusami.

Jak widzisz na przykładzie samego Tomka-Pasieki - to jest do odrobienia :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas przekonac Elroya, ze pierwsza strona www.piwo.org powinna byc wiki :) A i tak wierze,ze ludzie by na forum pytali gdzie co znalesc. Taka natura, sposob na nawiazanie kontaktu w koncu osobiscie jak mam napisac cos w dziale przedstaw sie to zawsze wychodzi to troszke jak mialbym przedstawic sie na spotkaniu AA. :beer: Latwiej zadac nurtujace nas pytanie.

 

I tutaj prosilbym stalych bywalco, by jak nie maja ochoty odpowiedziec na zadane pytanie by nie komentowali zachowania nowego czlonka forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że poleciały minusy jednakże wszystko zaczęło sie przez kolege Tomka niepotrzebne były jego głupie wywody,wystarczyło tylko napisać że istnieje cos takiego jak Wiki lub faq.

Czyżby kolega lulek zarejestrował sie na nowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pora zakończyć tego posta może troszke mnie poniosło z kolegą Tomkiem także przepraszam go i was.

Spoko, myślę, ze nikt urazy chował zbyt długo nie będzie. Piwo (na tym forum) łagodzi obyczaje :)

:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że poleciały minusy jednakże wszystko zaczęło sie przez kolege Tomka niepotrzebne były jego głupie wywody' date='wystarczyło tylko napisać że istnieje cos takiego jak Wiki lub faq.[/quote']

Czyżby kolega lulek zarejestrował sie na nowo ?

Ten sam numer IP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że poleciały minusy jednakże wszystko zaczęło sie przez kolege Tomka niepotrzebne były jego głupie wywody' date='wystarczyło tylko napisać że istnieje cos takiego jak Wiki lub faq.[/quote']

Czyżby kolega lulek zarejestrował sie na nowo ?

Ten sam numer IP

Widzę że kolega ma szerokie możliwości , niczym FBA :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.