Skocz do zawartości

Czas


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum chyba źle działa zegar, przekłamuje o godzinę :D

Nie do końca :| Serwer na którym działa piwo.org jest umiejscowiony w naszym kraju, więc nie są konieczne korekcje czas w osobistych profilach. Teraz powinieneś widzieć już prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że się nie zgodzę, ale jako informatyk uważam, że skoro forum pozwala użytkownikowi skonfigurować strefę czasową, w której przebywa, to całkiem naturalnym i oczywistym jest, że użytkownik z tej możliwości skorzysta 'w dobrej wierze'. Rolą silnika forum jest uwzględnienie tego faktu po stronie serwera.

Jako tło całego zamieszania dodam, że to jak zwykle wina Microsoftu, ale nie będę pisał dłuższej tyrady bo szkoda na nich klawiatury.

 

Żeby unaocznić problem dodam, że mój czas lokalny w chwili pisania to 20:53. Jestem w Polsce, której poprawna strefa czasowa to GMT+1. W okresie letnim uwzględniać należy dodatkowe godzinne przesunięcie, ale to nie zmienia strefy czasowej dla Polski.

Edytowane przez Wypij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem całego zamieszania jest mój błąd - forum cały czas działało na czasie GMT, a podczas rejestracji wyłączyłem możliwość zmiany i większość użytkowników ma prawo widzieć zły czas.

 

Tak więc proszę o wejście do swoich profili i ustawienie w zakładce "Główne" strefy czasowej +1 CET

 

Dzięki Wypij i komoona za zwrócenie uwagi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scooby_brew dzięki wielkie :P

Co do mojego avatara to w sumie to nie jest naklejka na piwo, tylko.......... tabliczka, która wisi w Piwiarni Żywieckiej (tam gdzie odbywa się festiwal piwowarów) niejako jestem tam częstym gościem ;) Na ścianie wisi jeszcze kilka innych, ale ta spodobała mi się najbardziej.

Edytowane przez komoona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.