Skocz do zawartości

Polish IPA (PIPA)


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbowałem kilku American IPA w Wiśle i tak mnie naszło, żeby zrobić coś podobnego, ale w naszym przaśno-siermiężnym klimacie, czyli IPA chmielone wyłącznie polskimi chmielami i z polskich słodów (lub przynajmniej "takich jak polskie"). PIPA, Polish IPA. To brzmi dumnie. W parametrach ogólnych chciałbym zmieścić się w stylu dla AIPA.

 

Czy ktoś ma doświadczenia z chmieleniem na zimno którymiś z polskich chmieli? elroy wspominał coś o chmieleniu na zimno Magnum, ale jak dla mnie to ten chmiel jest za mało "polski". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem że lubelski i marynka się do tego nie nadaja i piwo wychodzi niedobre. Sam uwarzyłem "belgian strong blonde" z wysokim użyciem Saaz (saaz=żatek=lubelski) i piwo było pitne, ale nie najlepsze.

 

Z drugiej strony istnieje kilka dobrych piw, które są wysoko chmielone tymi chmielami:

 

1. Czeski pilsner a zwłszcza np. Budwar, tutaj oczywiście różnicę robią czeskie drożdże lagerowe. Jednak jeżeli zrobisz takie "IPA" na drożdżach Kolsch albo Nottingham w niskich, prawie "lagerowych" temperaturach?

 

2. Grodziskie: grodziskie dzisiaj jest niskie w alkoholu (ok. 2.2%), jednak do 18 wieku mialo 5+% ABV. W 18 wieku Niemcy wprowadzili prawo (podobne do reinheistgebot) narzucające wysokie podatki na piwa pszeniczne i wtedy Gratzer (Grodziskie) zaczeli warzyć słabe. Może tak zrobić IPA-Grodziskie?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, też ostatnio zrodziło się w moim umyśle Polskie IPA ;) Chciałem nachmielić na goryczkę Marynką, na smak, aromat i na zimno Sybillą. Dodatkowo myślałem nad wzbogaceniem zasypu o płatki owsiane/żytnie, żeby było bardziej "polsko-chłopsko" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najpierw planuję uwarzyć IPA, potem AIPA a w wynalazki bedę się bawił pewnie za kolejne 20 warek. Dzisiaj będę pił jedenastkę chmieloną Lomikiem w ten sposób

60 minut - 50 g Lomik 4% ak

20 minut - 25g Lomik 4% ak

0 minut - 25g Lomik 4% ak

 

Z tego co pamiętam z picia "kontrolnej" bardzo młodej butelki, ten chmiel miał lekko trawiasty smak. Może to jakaś wada piwa - nie wiem. Nie mniej jednak można by spróbować użyć tego chmielu. Dzisiaj postaram się wywąchać kufel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chmieliłem styrianem,nie wiem na ile podobna jest sybilla,ale styrian jeszcze daje rade,`ma trochę trawiasty smak.

efekt to jakby żywica (bardziej rozmarynowa niż drzew iglastych)),zanikająca,potem trochę kwiatków i taki perfumowy zapach,ale już nie użyje tego chmielu na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrian Goldings jest używany w Duvel razem z Saazem. Styrian na goryczkę (60 min) a Saaz na smak/zapach (5 min). W sumie to jakoś razem pasuje. Dla mnie Styrian ma smak ziemno/sianowy, podczas gdy jego kuzyni Fuggle i Willamette mają smak bardziej ziemno/trawiasty/korzeniowy. Sybilli nie smakowałem może lepiej będzie najpierw zrobić "herbatkę" i posmakować różne powiązania chmieli?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem American Amber Ale na polskich chmielach i wyszło całkiem smaczne, AIPA też powinno się udać.

Najlepiej nie chmiel na zimno wcale - nie jest to obowiązkowe.

Tak, Saaz/Żatek/Lublin pasuje do Amber Ale, ale to jest po prostu inny smak, dużo słodu Crystal/Caramel i to jest inne piwo niż IPA. Sam używam Cascade na 60 min. i Saaz na 10 min. do jednego z moich Red Ales, ale tego nie da się porównać z IPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sporo piw wiosną chmieliłem Sybillą, bo jesieną z chmielowej akcji dostało mi się kilkaset gramów. Ciemny lager i stout też były chmielone Sybillą. :D

 

Z robienia brytyjskiego IPA z polskim akcentem na razie mam piwo wzorowane na Worthington White Shield, chmielone na goryczkę Challengerem i Marynką oraz na 10' Marynką. W Żywcu było jeszcze bardzo młode i miało sporo aromatu, teraz jakby mu przysiadło. Z wnioskami odczekam jeszcze ze 3 tygodnie, żeby może mu się trochę goryczka ułożyła, bo obecnie nie jest zbyt przyjemna (piwo ma ze 3 tygodnie dopiero).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkulesa sobie nasyp ;)

Nie mogę przeboleć że nie spróbowałem w Żywcu Twojego imperialnego herkulesa. :( Dałeś Jackowi do pomiaru IBU?

Ja zrobiłem piwo z pół na pół herkules z lubelskim (150g) i wg arkusza ma jakieś 130 IBU - ciekawe ile ma w rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

elroy wspominał coś o chmieleniu na zimno Magnum, ale jak dla mnie to ten chmiel jest za mało "polski".

A propos Elroya i Magnum :) Na spotkaniu rocznicowym piwo.org zostałem obdarzony Magnum i mam jeszcze spory słoik tego granulatu. Kombinując coś innego niż Full Aroma Hops i Marynka Bitter, inspirując się dodatkowo SN Torpedo IPA, wymyśliłem uwarzyć coś takiego: Pale Ale 5,5 kg, carapils 250g, zacierane w 68 st c. Chmielenie Magnum 30g na 60 min, Magnum 20g 10 min i 0 min i 30-40g Magnum na cichą. Ew. do połowy na cichej dodać Citry a drugą chmielić magnum. Czy ktoś robił coś podobnego? Opinie i linki do dziennika piwowara mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cóż musiałem sam podumać.

 

Sybilla do zacieru lub przedniej brzeczki (dla eksperymentu, jeszcze tak nie chmieliłem a Sybilla pięknie pachnie)

Iunga na goryczkę

Marynka na smak i aromat

Mam jeszcze Magnum, na goryczkę nie chę go używać, jakieś inne zastosowania ?

 

Chmielenia na zimno nie bedzie, wydaje mi się że żaden z tych chmieli się do tego nie nadaje.

 

Celuje coś w 60 IBU.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.