Skocz do zawartości

Wysładzanie


Szafek

Rekomendowane odpowiedzi

Przede mną pierwsza warka z zacieraniem i mam takie pytanko. Czy wysładzać do żądanego blg czy do objętości brzeczki?

Ja wysładzam do objętości, nigdy nie mierzę gęstości przy wysładzaniu.

A jeszcze proście policzyć sobie ilość wody do zacieru + ilość wody do wysładzania w programie piwowarskim lub ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysładzałem do określonej objętości jednak uważałem aby brzeczka nie wyszła zbyt cienka, stosowałem wysładzanie ciągłe. http://www.wiki.piwo.org/index.php/Filtracja_i_wys%C5%82adzanie#Wys.C5.82adzanie_ci.C4.85g.C5.82e_.28fly_sparge.29

 

Trzeba dodać nadmiar do chmielenia gdzie część wody odparuje.

Edytowane przez szczepan29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną pierwsza warka z zacieraniem i mam takie pytanko. Czy wysładzać do żądanego blg czy do objętości brzeczki?

Nic nie piszesz czy to jest zestaw, gdzie jest określona ilość słodów, czy sam komponujesz zasyp.

Przy zestawie, do objętości - będziesz miał pogląd, czy uzyskana gęstość, którą osiągasz odpowiada tej z zestawu.

Przy własnej kompozycji, też do objętości :) , tylko dorzuć kilka procent więcej słodu dla spokoju przy warzeniu - że nie wyjdzie jakiś cieńkusz przy ewentualnych małych błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną pierwsza warka z zacieraniem i mam takie pytanko. Czy wysładzać do żądanego blg czy do objętości brzeczki?

Ja wysładzam do objętości' date=' nigdy nie mierzę gęstości przy wysładzaniu.

A jeszcze proście policzyć sobie ilość wody do zacieru + ilość wody do wysładzania w programie piwowarskim lub ręcznie.[/quote']

Nie znalazłem jeszcze programu, który poprawnie wyliczyłby ilość wody, zawsze jest za mało, w skrajnym przypadku (BeerSmith) nawet o 8 litrów, a żeby się dane empiryczne z wyliczeniami zgodziły, to w BrewTarget muszę ustawić wydajność ponad 100%.

 

Najprościej: woda do zacierania + woda do wysładzania = 30 litrów (na 20 litrów piwa). Wtedy do gotowania idzie ok. 25 litrów, po oddzieleniu osadów do wiadra trafia 20 - 21 litrów.

 

Paradoksalnie wydajność mi wzrosła gdy przestałem wysładzać "do gęstości", a zacząłem "do objętości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem jeszcze programu, który poprawnie wyliczyłby ilość wody, zawsze jest za mało, w skrajnym przypadku (BeerSmith) nawet o 8 litrów, a żeby się dane empiryczne z wyliczeniami zgodziły, to w BrewTarget muszę ustawić wydajność ponad 100%.

 

Najprościej: woda do zacierania + woda do wysładzania = 30 litrów (na 20 litrów piwa). Wtedy do gotowania idzie ok. 25 litrów, po oddzieleniu osadów do wiadra trafia 20 - 21 litrów.

 

Paradoksalnie wydajność mi wzrosła gdy przestałem wysładzać "do gęstości", a zacząłem "do objętości".

Ja nie mam tutaj problemu, korzystam zarówno z wyliczeń wody BrewTarget oraz BrewTroller (to już sprzętowo na sterowniku), jak się dobrze ustawi sprzęt wychodzi mi wszystko ładnie.

Czasami wyjdzie jakaś lekka obsuwa (1-1,5L) ale raczej w górę (za dużo wody ;))

 

Wydajność nie powinna mieć niż do rzeczy, liczy się odparowanie, straty na chłodzeniu i martwe strefy kadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność nie powinna mieć niż do rzeczy, liczy się odparowanie, straty na chłodzeniu i martwe strefy kadzi.

No właśnie z tego to wynika - wysładzając do w miarę stałej objętości odparowujesz w miarę stałą ilość wody z brzeczki. Jedna zmienna mniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.