Skocz do zawartości

Szybkozłączki ogrodowe


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem !

Mam w swoim kącie browarniczym jeden kran 3/4" i do niego wpinam na szybkozłączkach ogrodowych: myjkę (taką pistoletową do szybkiego umycia sprzętu), wąż do wody do kadzi, oraz chłodnicę. No i trafia mnie, bo zmieniam już chyba trzeci raz złączki i zawsze po jakimś czasie zaczyna z nich kapać, cieknąć etc. Przerobiłem już z tworzywa i mosiężne. Może te dostępne w castoramie są średniej jakości ?

Mam na myśli taki (plus minus) sprzęt:

images?q=tbn:ANd9GcRFvWWUeWnnk7EtuX_FA0sp2V79xeCN7rueqxTjGTQ7MLYYbAks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile ten czas.. tam są takie oringi i jak się trochę wytrą t zaczyna kapać. Jak zmienisz oringi to znów chwilę będzie dobrze.

Dokładnie - siadają uszczelki. Może poszukam jakiś solidniejszych, a jak nie pomoże, to zmodyfikuję sobie ciut instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile ten czas.. tam są takie oringi i jak się trochę wytrą t zaczyna kapać. Jak zmienisz oringi to znów chwilę będzie dobrze.

Dokładnie - siadają uszczelki. Może poszukam jakiś solidniejszych' date=' a jak nie pomoże, to zmodyfikuję sobie ciut instalację.[/quote']

Hej,

 

Ja używam do kranu i chłodnicy od dłuższego czasu tego typu złączek i na razie wszystko ok. Nic nie cieknie. Końcówka na kran i na węża z tej samej serii.

http://www.bradas.com.pl/index.php?go=oferta&child=6&go2=6&id=WL-2120&s=&co=wiecej&n=1&dz=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam do kranu i chłodnicy od dłuższego czasu tego typu złączek i na razie wszystko ok. Nic nie cieknie. Końcówka na kran i na węża z tej samej serii.

http://www.bradas.com.pl/index.php?go=oferta&child=6&go2=6&id=WL-2120&s=&co=wiecej&n=1&dz=1

Może być jeszcze ta sprawa, że różni producenci mają jakieś drobne niuanse wymiarowe i stąd problemy. Teraz mam totalny miks :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej jeden standard.. tylko może i Chińczyk miał kiepski dzień i wyszło na maszynie jak wyszło.. :) spróbuj delikatnie pod oring podkręcić ciut cienkiego teflonu i wtedy zaciśnij. Pomoże, ale dożywotnio to napewno nie będzie. Ile Ci wytrzymuja te oringi? Sezon powinny przetrzymać.

 

Można chyba uznać, że jak cena będzie odpowiednia to i jakość będzie większa..

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.