Skocz do zawartości

Eksperyment na drożdżach


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy nie dawało mi spokoju po co używać drożdży płynnych zamiast suchych :| Postanowiłem zrobić mały eksperyment.

 

Przygotowałem w tym celu 2 identyczne warki:

 

5kg słodu monachijskiego,

50 gr chmielu Lubelski,

 

Przerwy:

 

50* 30' (wiem wiem długa)

64* 20'

70* 40'

 

W zasadzie nie chodzi o przepis. Ważne, że obie były identyczne (lub prawie identyczne).

 

Pierwsze zadałem drożdżami suchymi Safbrew S-33, natomiast drugie płynnymi Wyeast 1214 Belgian Ale z uprzednio przygotowanego startera.

 

Fermentacja:

 

Drożdże suche - start fermentacji po 12h, czas trwania burzliwej 3 dni (oczywiście zostawiłem na 7 dni).

Drożdże płynne - start po 24h, czas trwania burzliwej 7 dni (łagodniejszy przebieg, przez co wydłużony nieco czas).

 

Zlewanie na cichą - test I:

 

Drożdże suche: zapach z fermentora ostry, z nutą siarkowodoru.

Płynne: zapach mniej intensywny, podobny do piwa Paulaner.

 

Smak:

 

Suche: nieco puste w smaku, brak bukietu.

Płynne: mocno wyczuwalny bukiet (znowu piwo Paulaner), długo pozostający w ustach.

 

Podsumowanie:

 

Jak widać różnica jest widoczna "gołym okiem". Już teraz wiem, że gdy piwko na drożdżach płynnych dojrzeje, to będzie na pewno jednym z moich lepszych piwek.

Ponadto udowodniłem sobie, że naprawdę warto używać konkretnych szczepów drożdży płynnych, bo dają do piwa "to coś". Dlatego przy zlaniu na cichą, płynne poszły na odzysk - już bulgocze starterek :)

 

Mam nadzieje, że zainteresowałem kogoś moimi przydługimi wywodami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.