Skocz do zawartości

Browarnik z "Tyczyńskiej Zagrody" wita Szanowne Grono


quraqus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Piotr. Warzeniem piwa zainteresowałem się jakieś trzynaście lat temu, niestety źle zacząłem (własny robiony słód, chmiel z Herbapolu). Pierwsze piwko wyszło jak wyszło, znajomi mówili, że smakowało jak końskie szczyny(nie jestem tego w stanie potwierdzić bo nigdy nie próbowałem końskiego moczu :tort: . Po tej nie udanej pierwszej warce zaprzestałem eksperymentów z piwem.

W zeszłym roku natknąłem się w sieci na to forum. :tort: Idea domowego warzenia powróciła. Kilka miesięcy studiowania forum, zbierania sprzętu (najtrudniej było znaleźć gar do gotowania w przyzwoitej cenie) i na pierwszy ogień poszło Irlandzki Mleczny Stout. Receptura ze strony Browamatora autorstwa Andrzeja Sadownika, lekko zmodyfikowana (mniej laktozy, zmiana chmielu na Fuggles) za dwa dni będę je butelkował.

Jako drugie powstało Irlandzkie Czerwone (receptura własna), jeszcze tydzień będzie na cichej.

Trzecia warka to Szkockie Mocne (też własna kompozycja) jest jeszcze na burzliwej.

W planach zaraz po świętach mam zamiar uwarzyć Wita, i ze dwie belgijskie blondyny.

Receptury mam zamiar sam kombinować ( posiłkuje się wikipedią ? style piw, istniejącymi recepturami z forum) chce żeby moje piwka były moje od początku do końca.

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję Wam za to że tak chętnie dzielicie się swoją wiedzą, dzięki takim ludziom jak Wy spełnia się moje marzenie o warzeniu piwka w domu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! 13 latemu chyba byłeś prawdziwym pionierem. Szkoda że nie wyszło. Dzisiaj jest prościej, duży wybór słodów i chmielu. Życzę powodzenia ! :tort:

 

Ps. Sam często żałuję, że tak późno zacząłem... :tort:

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.