Jump to content
Sign in to follow this  
quraqus

Browarnik z "Tyczyńskiej Zagrody" wita Szanowne Grono

Recommended Posts

Mam na imię Piotr. Warzeniem piwa zainteresowałem się jakieś trzynaście lat temu, niestety źle zacząłem (własny robiony słód, chmiel z Herbapolu). Pierwsze piwko wyszło jak wyszło, znajomi mówili, że smakowało jak końskie szczyny(nie jestem tego w stanie potwierdzić bo nigdy nie próbowałem końskiego moczu :tort: . Po tej nie udanej pierwszej warce zaprzestałem eksperymentów z piwem.

W zeszłym roku natknąłem się w sieci na to forum. :tort: Idea domowego warzenia powróciła. Kilka miesięcy studiowania forum, zbierania sprzętu (najtrudniej było znaleźć gar do gotowania w przyzwoitej cenie) i na pierwszy ogień poszło Irlandzki Mleczny Stout. Receptura ze strony Browamatora autorstwa Andrzeja Sadownika, lekko zmodyfikowana (mniej laktozy, zmiana chmielu na Fuggles) za dwa dni będę je butelkował.

Jako drugie powstało Irlandzkie Czerwone (receptura własna), jeszcze tydzień będzie na cichej.

Trzecia warka to Szkockie Mocne (też własna kompozycja) jest jeszcze na burzliwej.

W planach zaraz po świętach mam zamiar uwarzyć Wita, i ze dwie belgijskie blondyny.

Receptury mam zamiar sam kombinować ( posiłkuje się wikipedią ? style piw, istniejącymi recepturami z forum) chce żeby moje piwka były moje od początku do końca.

Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję Wam za to że tak chętnie dzielicie się swoją wiedzą, dzięki takim ludziom jak Wy spełnia się moje marzenie o warzeniu piwka w domu !!!

WOW! 13 latemu chyba byłeś prawdziwym pionierem. Szkoda że nie wyszło. Dzisiaj jest prościej, duży wybór słodów i chmielu. Życzę powodzenia ! :tort:

Ps. Sam często żałuję, że tak późno zacząłem... :tort:

Edited by olo333

Podkarpacie rośnie w siłę.. witam z okolic.. :tort:

Witam serdecznie. To się nazywa determinacja! Brawo. :tort: Oczywiście za pierwszą zacieraną warkę masz odemnie + , zwłaszcza tą z przed 13tu lat. :tort:

Witam kolejnego piwowara :tort:

Zacząłeś z rozmachem i odwagą-BRAWO :D:tort:

Wow.

Bardzo miłe powitanie.

Na tym forum jest naprawdę miła atmosfera.

Będę się starał udzielać na forum kiedy tylko będę miał okazję.

Dzięki