Skocz do zawartości

II Śląski Konkurs Piw Domowych w SPIŻ Katowice


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kolejnej imprezy pewne nawyki musimy zmienić i tak:

- wrzucamy butelki do kosza (kosz się znajdzie) bo jak widział właściciel lokalu tą ilość pustych butelek to nie mógł uwierzyć własnym oczom, a my w sumie tylko degustowaliśmy;

.

wcale tak dużo nie było :)

a następnym razem to damy wcześniej ogłoszenie , oddam butelki - odbiór osobisty Spiź g.17ta :) ktoś chętny się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Było jasne, teraz niech będzie ciemne. Ciemne pełne. Orgia smaków i zapachów, słód, czekolada, kawa, chmiel, suszone owoce. Koźlak też może być, ale nie majowy.

 

A na IV edycję z kolei jasne ale (blond?).

 

Jaj bym do piwa nie pakował, ale jak się uprzecie, to co najwyżej białko.

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś w drugą stronę, jakieś piwo niskoalkoholowe dolnej fermentacji.

np. 8°Blg, kolor nieco ciemniejszy - bursztynowy (tak żeby można było coś pokombinować z karmelowymi słodami, żeby jakiś super jasny siur nie wyszedł)

Można do tego dołożyć słód wędzone. I byłby "Light Amber Smoke-Flavored Lager" :beer:

Mogę tak wymyślać bez końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak sebpa, jestem za koźlakiem. Tradycyjnym: http://www.piwo.org/forum/t744-05B-Traditional-Bock.html

 

A jeśli coś z poza BJCP, to może być coś w stylu Tmavego

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak sebpa, jestem za koźlakiem. Tradycyjnym: http://www.piwo.org/forum/t744-05B-Traditional-Bock.html

 

A jeśli coś z poza BJCP, to może być coś w stylu Tmavego

Szkoda, że nie można (przynajmniej nie wiem jak) zrobić sondy. Ale w tej chwili jestem za koźlakiem tradycyjnym lub doopelbockiem. Wędzonego odstawiłem.

Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni to do poniedziałku będzie wiadomo co i jak.

Tak więc podsuwajcie jakieś ciekawe pomysły. Na pewno ma być mocniejsze oraz dolna fermentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania za + . Zrobiłem to dla Was i dla siebie.

A jako, że wszystkim podobało, nie tylko nam, ale i właścicielowi więc mamy zielone światło na tego typu spotkania.

Wg licznika kart było ponad 260 osób, ale z tego co zauważyłem to birofilów było mniej.

Jeśli były by jakieś sugestie co do spotkania, organizacji konkursu czy też innych spraw dotyczących tego dnia spotkania w Spiżu (z wyjątkiem parkingu oraz kolejki na początku do wejścia) to proszę na PW -wszystkie sprawy będą rozważane więc wyżalcie się na umór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedą metryczki?

Pewnie, że będą.

Obecnie przewodniczący komisji przerabia je do wysłania.

Jak tylko dostanę w wolnej chwili wysyłam . Każdy uczestnik otrzyma na maila. Tylko spokojnie - obiecuję, że do świąt każdy dostanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metryczka:

Twoje piwo było zakodowane jako "N" a podane było jako 13. Piwo nie zakwalifikowało się do finału.

Aromat kwaśny, gotowana kapusta, aldehyd octowy

Smak: utlenione, puste, kwaśne, brak pełnosci

Odczucie w ustach: ostre, ściągające

 

Całkiem niezłe to piwo wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja metryczka:

Twoje piwo było zakodowane jako "N" a podane było jako 13. Piwo nie zakwalifikowało się do finału.

Aromat kwaśny, gotowana kapusta, aldehyd octowy

Smak: utlenione, puste, kwaśne, brak pełnosci

Odczucie w ustach: ostre, ściągające

 

Całkiem niezłe to piwo wyszło :)

cytując twoją stopkę

"Dobry kwas nie jest zły." ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.