Skocz do zawartości

Chlebek


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

To zdecyduj się skąd wklejasz informacje. Raz jeden serwis, raz inny.

???,

jak znajdę jakieś ciekawe info na trzecim to nie omieszkam wkleić, nie bardzo wiem czemu miałbym być przywiązany do jednego serwisu

miłego dnia,

przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

To zdecyduj się skąd wklejasz informacje. Raz jeden serwis' date=' raz inny.[/quote']

???,

jak znajdę jakieś ciekawe info na trzecim to nie omieszkam wkleić, nie bardzo wiem czemu miałbym być przywiązany do jednego serwisu

miłego dnia,

przem

Nie masz być przywiązany do jednego serwisu.

Ale wklejasz informacje z serwisu xxx w którym ja znajduję nieścisłość lub niepełną informację. Mnie to lotto co jest w zakwasie.

 

I wzajemnie miłego dnia :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

szukam i nie mogę znaleźć nic konkretnego,chodzi o ilość słodu mielonego(jasnego) którą można dodać do pieczywa żytniego,objętość mąki to jakieś 3 kg.znalazłem w jakimś przepisie mniej więcej 100 g,gdzie indziej wychodzi 30 g.

 

sprawa pilna,bo o 12 robię ciasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zrobiłem wczoraj bochenek na gęstwie po S-04 spod stouta :beer:

 

chleb wyszedł bardzo smaczny!

 

wprawdzie bochenek nie tak kształtny jak zazwyczaj bo proporcje dawałem takie jak pod zakwas a gęstwa zawierała sporo wody, ciasto wyszło za lużne i bochenek bardziej rozpłynął się w boki niż urósł do góry, ale to tylko kwestia korekty ilości mąki

 

za to wyrastanie - błyskawiczne w porównaniu do zakwasu

 

wolę chleby na zakwasie ale ten eksperyment zaliczam do udanych więc jakby ktoś z was chciał upiec w środku nocy i nigdzie nie dostanie drożdży babuni to gęstwa piwna jest jak najbardziej OK

 

:)

 

przem

Edytowane przez przemski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój "standardowy" chleb to w sumie 600g mąki i 400 g wody więc trzymając się tych proporcji dawałbym około 50 ml brzeczki o ile dobrze liczę - nie jest to dużo jak na w sumie 1kg bochenek, więc słodyczy bym się nie obawiał, ale przekonam się testując bojem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może nie zamiast wody,bo za dużo będzie cukru,dawałem jakieś 0,5 l na 5 kg mąki,pewnie można więcej,ale miałem obawy czy nie będzie później chleb słodki.

Ostatnio całkowicie zastąpiłem wodę brzeczką (z pszeniczego) i chleb smakował bardzo dobrze :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na "banitach" jest pytanie Zgody:

 

Jak już zaczął mi wychodzić normalny pieczony w formie, to postanowiłem poćwiczyć bochenki. I kicha.

 

Chleb jest głównie pszenny (200g zaczynu z mąki żytniej + 500g mąki pszennej + 300ml wody), wyrasta sobie pięknie w koszyku, ale jak wyjmuję go na blachę żeby wstawić do pieca, to rozjeżdża się na boki. Ciasto jest chyba takie, jak powinno być - miękkie, sprężyste, elastyczne, rozmazuje się na dnie ale trzyma się u góry. Chleb wychodzi smaczny, tylko ten rozklapciany wygląd...

 

Ktoś ma ideę co z tym zrobić?

a czy ty odgazowujesz pieczowo? bo może tu jest problem

 

przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie powróciłem do zabawy w piekarza.

Własny chleb to jest to!

Niezdecydowanym lub zwlekającym ze spróbowaniem - na zachętę fotka mieszanego pszenno - żytniego na zakwasie. 'Towarzystwo' to suszony schab :D .

post-825-0-61399800-1333432110_thumb.jpg

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem chleb na gęstwie z WB-06. Najpierw dałem 40g gęstwy (na 500g mąki) ale po pierwszym wyrastaniu nie wyrosło chyba nic więc przy wyrabianiu dodałem jeszcze 30g.

Wyrósł po 3,5h. Nie wiem czy to sugestia ale wydaje mi się, że różnica w smaku jest :-).

Potwierdzam eksperyment i zamierzam powtarzać. Zwiększę chyba jednak ilość gęstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.