Skocz do zawartości

Jakie piwa szybko są dobre do picia?


waroms

Rekomendowane odpowiedzi

na mocne piwa zdecydowanie korzystnie wpływa leżakowanie, bez dwóch zdań.

Ostatnie a'la belgijskie, ok. 11-12 % wyszło mi troche za słodkie, długo fermentowało, myślałem że już więcej nie zejdzie, a w butelkach po ok. 6 miesiącach zrobiło się fajnie wytrawne. przegazowane, ale nie przeszkadza, bo piana jest niezbyt trwała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wypowiedziach stwierdziłem że otworzę dzisiaj swojego Dunkelweizen tydzień burzliwej ,tydzień cicha i tydzień butelka i co lipa zero piany i praktycznie bez gazu co do smaku to naprawdę dobre czyli musi jeszcze poleżeć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Waśnie otworzyłęm swoje piwko z warki #58 - Altówka 5 dni po zabutelkowaniu. Piwko się oczywiście musi ułożyć ale jest już piana dość trwała i gaz. Refermentowane na rezerwie w tem. 16°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę - a ja zamierzałem Weizena po zabutelkowaniu potrzymać w 20°C przez 3 dni a potem zanieść do 16°C. W tej sytuacji przetrzymam go w 20°C przez tydzień. Niestety w butelce plastikowej nic nie mam do testów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę z innej mańki: Dlaczego nasze piwa utrzymują tak długo świeżość w butelkach? Piwo potrafi stać 3-6 miesięcy i nawet dłużej w butelkach i być cały czas dobre, a nawet zyskiwać na jakości. Od czego to wynika? Od drożdży i refermentacji w butelce? Wiem, że chmiel ma właściwości przeciwutleniające i konserwujące, ale chyba chmiel w komercyjnych browarach też dodają :) Z drugiej strony komercyjne/koncernowe piwa mają datę ważności, po przekroczeniu której piwo się psuje (?). Pytam, bo znajomi się często pytają dlaczego domowe, niefiltrowane i niepasteryzowane piwo może tak długo utrzymać świeżość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refermentacja w butelkach zużywane są resztki powietrza to ma wpływ na trwałość piwa.Piwo z browarów to kombinacja ceny w stosunku do jakości w obecnych czasach liczy się ilość,słowo jakość odchodzi do lamusa. Formaldehyd jest naturalnie wytwarzane w procesie fermentacji. Jednak niektórzy producenci piwa może dodać niewielką ilość do poprawy przejrzystości piwa. Niektóre europejskie browary przyjeły tę praktyce dodanie formaldehydu do piwa w celu zwiększenia jego przydatności do spożycia. Jednak poziom formaldehydu jaki wykryto w większości piw są często poniżej poziomu zagrożenia.Ponadto rozszerzenie trwałość piwa, niektóre dodatki stosowane są również jako stabilizatory piany.Browary robią sporo zeby ich piwo miało wydłużony termin przydatności.Kiedyś jak w browarze Tyskim wyciągali młóto po calej okolicy roznosil się piękny zapach.Ludze kupowali młóto wozili na wózkach, teraz młóta nie ma znajomy zadał mi pytanie z czego teraz robią to piwo.Kiedyś kilka razy w tygodniu z browaru lokomotywa przywozila ziarno,pozostaly tory i wspomnienia.

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.