Skocz do zawartości

Plan chłodni może bardziej leżakowni


danol148

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieczynną studnie głębinową woda ma stałą temp ok 10°C latem dochodzi do 12°C .

Plan mam taki pomieszczenie (ok 3X3 metry) dobrze zaizolować , wstawić wymiennik z wentylatorem do tego termostat co załączy hydrofor i poda zimną wodę do wymiennika, na zimę jakaś kratka uchylna co by nie brać wody ew coś do podgrzania by ustawić stałą temp jakaś farelka lub coś takiego.

 

Jakieś sugestie i pomysły miło widziane :D te za , a bardziej te przeciw

Edytowane przez danol148
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Energetycznie to raczej będzie to mało efektywne. Zbyt mała różnica między medium chłodzącym a powietrzem w chłodni. Tak na moje "oko" aby utrzymać 15st.C wewnątrz hydroforek będzie musiał pracować non stop i to przy dobrej powierzchni wymiany ciepła. Do chłodzenia kega czy fermentatora jak najbardziej miało by to sens. Aby skutecznie i efektywnie grzać czy tez chłodzić ważna jest duża różnica temperatur pomiędzy czynnikiem grzewczym a odbiornikiem, a i wymiennik musi mieć sporą powierzchnię i tym większą im mniejsza różnica temperatur. Jeśli w ścianach by były rurki gęsto i woda w nich wtedy to może by i temperatura jakaś tam się utrzymywała, ale latem to już był by problem i to spory... Jeśli ktoś już eksperymentował to może się wypowie, ale nic takiego tu nie rzuciło mi się w oczy.

 

Czyli raczej przeciw.. :D

Edytowane przez henry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.