Skocz do zawartości

Sterownik temperatury do lodówki


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

-- ja coś niechcący przydusiłem i się kontrolerowi zgłupiało??

To jest prawdopodobne, jak już ustawisz, nie wciskaj tego przycisku, żeby sprawdzić ustawioną temperaturę itd ; bo jest bardzo czuły i łatwo go niechcący przestawić.

 

Inny typowy błąd to wyślizgnięcie się czujnika temperatury z lodówki.

 

Tak czy inaczej, po ustawieniu trzeba po paru godzinach skontrolować temperaturę do jakiej doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem już 2 razy sytuację, ze sterownik zgłosił błąd czujnika temperatury i wtedy nie odłączał prądu.

to jest bardzo poważny błąd w budowie sterownika. Wszelkie błędy powinny powodować alarm i wyłączenie wszystkich podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że mój browar jest wydzielony z nieogrzewanego budynku gospodarczego :( . Obecnie "po nocy" temp w nim to ok 4-6°C więc w zimie spadnie pewnie poniżej 0°C :mad: . Dlatego jeżeli lodówka ma tam zostać to muszę podnieść temp w lodówce do 10-12°C ..........ewentualnie- co pewnie będzie tańszym rozwiązaniem- znaleźć dla lodóweczki cieplejsze miejsce :/

Jeżeli lodówkę umieszczę w temp ok 15°C to czy za pomocą takiego sterownika http://allegro.pl/sterownik-termostat-regulator-temp-eliwell-carel-i1869111988.html uda mi się zbić temp do fermentacji lagerów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spokojnie zbijesz /tzn. ustawisz taką temp. minimalną na regulatorze/ , a jeśli będzie trzeba to podwyższysz. Ten środkowy podobny do regulatora ES-10 którego używam.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić 2-przekaźnikowe(dodatkowy styk na rozmrażanie) na 2 czujki. Będziesz miał możliwość podłączyć kabel grzewczy i w przypadku spadku temp. podgrzania. Co prawda nie wypróbowałem czy będzie to funkcjonować, ale mam zamiar w wolnej chwili kiedyś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić 2-przekaźnikowe(dodatkowy styk na rozmrażanie) na 2 czujki. Będziesz miał możliwość podłączyć kabel grzewczy i w przypadku spadku temp. podgrzania. Co prawda nie wypróbowałem czy będzie to funkcjonować, ale mam zamiar w wolnej chwili kiedyś sprawdzić.

No właśnie- czy ktoś może testował tą opcję, można do takiego 2 przekaźnikowego podpiąć kabel grzewczy, żeby ewentualnie zamiast schładzać to podgrzewać?? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam sterownik Carel już dość długi okres czasu, z racji tego że nie muszę dogrzewać chłodziarki nie zmusiłem się jeszcze aby sprawdzić możliwości ogrzewania lodówki. Link do możliwości sterownika: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=%2BCarel%2BPJ32S0H000&source=web&cd=2&ved=0CCQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.sklep-klimatyzacja.pl%2Fdokumentacje%2FCAREL_dok_2006%2F01_PL%2F05_leaflety_techniczne%2F%2B0705PL030.pdf&ei=SDifTqv5G8SSswa_xqDmAg&usg=AFQjCNFfBIArjuLUL_AXbaqK-vZqBgZrxA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to mam sterownik. A dokładnie Eliwell ID 961 wersje na 230V. Jestem totalnym laikiem i nie mam pojęcia jak to podłączyć więc pomimo schematu bardzo bym prosił o pomoc. Sterownik ma pracować przy lodówce, w której nawalił oryginalny termostat.

Załączam schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod 1 podłączasz fazę z kabla zasilającego i kawałek przewodu którego drugi koniec do 6, do 2 przewód fazowy od lodówki. Pod 7 podłączasz zero(niebieski) kabla zasilającego i kabla od lodówki.

 

edit

schemat poglądowy

 

showimager.th.jpg

Edytowane przez mateos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pod 1 podłączasz fazę z kabla zasilającego i kawałek przewodu którego drugi koniec do 6, do 2 przewód fazowy od lodówki. Pod 7 podłączasz zero(niebieski) kabla zasilającego i kabla od lodówki.

 

edit

schemat poglądowy

 

showimager.th.jpg

Które podłączenie jest poprawne? To wyżej czy to:

http://www.piwo.org/topic/3531-browar-shootera/page__view__findpost__p__141888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Potrzebuje pomocy w podłączeniu. Schemtat podłączenia ES-10 na ostatniej stronie:

http://thermoplus.pl.../ES10_v2_01.pdf

 

Zasilanie:

Podłączam L do nr 11

Podłączam N do nr 12

 

Kabel od zamrażarki

Podłączam L do nr 6 (lub 7)

Podłaczam N do nr 9 (lub 10)

 

Czujnik temp. działa, wskazuje 14,8°C, ustawienia w sterowniku oczywiście na COOL. Zamrażalnik się nie włącza (oczywiście normalnie działa). Poradzcie gdzie robię błąd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na schemacie to L zasilające musisz podłączyć do 11 oraz 10. Ponieważ dopiero z wejścia 10 napięcie idzie na przekaźnik i wyjście 6 lub 7. N lodówki albo z 12 albo z przewodu zasilającego. Ale uprawnień elektrycznych to ja nie mam.

Widzę, że xfranek wypowiedział się już wcześniej

Edytowane przez polter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.