Jump to content

Sterownik temperatury do lodówki

Recommended Posts

Niby lepszy model bo ma max temp 120C ale za to ma tylko jedno wyjście na grzanie/chłodzenie - więc na raz nie podłączysz lodowki i pasów grzewczych. A więc najlepiej nadaje się do sterowania garnka do zacierania/gotowania. Chociaż jakbyś chciał tylko chodzić to też się nada.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

• Replies 662
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

źle podłączone...jeśli nie załatwiłeś sterownika to poprzepinaj tak:   1 i 2 z gniazdka: 1-brązowy, 2-niebieski 3,4 - czujka 5,6 - puste   i teraz meritum:   7 - brązowy (może być z 1)   i t

I już w obudowie

Zbieram się do zakupu sterownika STC-1000, mam do wyboru dwie wersje: https://www.wish.com/c/5357a5ac090b55530dc78ee6 https://www.wish.com/c/5335269c3797f60c81ab60aa   Różnią się one prądem znamio

Posted Images

19 godzin temu, redlum napisał:

Niby lepszy model bo ma max temp 120C ale za to ma tylko jedno wyjście na grzanie/chłodzenie - więc na raz nie podłączysz lodowki i pasów grzewczych. A więc najlepiej nadaje się do sterowania garnka do zacierania/gotowania. Chociaż jakbyś chciał tylko chodzić to też się nada.

Czyli stc 1000 może jednocześnie sterować lodówka i do tego pasem grzewczym . Nie wiedziałem. Myślałem że jedno bądź drugie w zależności jak go zaprogramujemy . Czyli niby nowszy model a faktycznie lepszy był 1000?

Mój model ma dwa oddzielne wyjścia na chłodzenie i grzanie. I gdy np grzeje przy jego pomocy zacier i temperatura wyjdzie za wysoka to wyłącza grzanie I włącza chłodzenie. Oczywiście nic pod te złącze nie jest podłączone ale widać na urządzeniu że tryb chłodzenia się włącza.
A czy jest lepszy to ciężko powiedzieć. W zależności do czego będziesz go używać.

W STC-1000 ustawiasz temperaturę i akceptowalny odchył, czyli tzw. histerezę. Jeśli temperatura wzrośnie powyżej zaprogramowanej, sterownik załącza chłodzenie lodówki, jeśli spadnie poniżej, włącza pas grzewczy. 

Edited by Hary86
  • 1 month later...

Witajcie

Czy macie czujnik norlanie przez drzwi wsuniety do lodówki? Pytam bo ja tak własnie mam i jeden znajomy stwierdził, że czujnik może się uszkodzic przez magnes który jest w uszczelce drzwi lodówki. Troche to dla mnie naciągane, ale warto się upewnić :-)

• 1 month later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Cześć. Planuję usprawnić utrzymanie właściwej temperatury fermentacji. Obecnie używam chłodziarki na wino. Sterownik posiada jedynie 3 nastawy - patrz załączone zdjęcie. Temperatura wewnątrz jednak zależy od temperatury otoczenia, w którym stoi chłodziarka. Chcę więc zakupić sterownik Pamel. Potrzebuję jednak obejść obecny oryginalny sterownik tak aby chłodziarka działała / nie działała a resztą zajmie się Pamel. Może ktoś z Was pomoże jak to najprościej uczynić? Mam nadzieję że załączone zdjęcie jest w miarę czytelne. Z góry dziękuję za pomoc. 

DSC_0358.JPG

sterownik Pamel to prędzej do zacierania lub gotowania. do chłodziarki polecam sterownik kolegi Malinowy. 

wydaje mi się że zaznaczone przewody na zdjęciu poniżej są zwierane przez termostat chłodziarki. możesz testowo je odłączyć od tego oryginalnego termostatu i spróbować jaki będzie rezultat na rozwartych i zwartych stykach. na zwartych chłodziarka powinna się załączyć. oczywiście każdą czynność wykonywać na wyłączonej chłodziarce z prądu!!!

image.png.301220ae157539eb1b586af35f4e1a48.png

Edited by nike21
Godzinę temu, nike21 napisał:

sterownik Pamel to prędzej do zacierania lub gotowania.

Dlaczego się nie nada? Wydawało mi się że jest to najprostsze rozwiązanie. Pamela podłączam do gniazdka, do niego chłodziarkę, sonda przyklejona na fermentor, ustawiam temperaturę. Żadnego lutowania ☺️ 

Edited by Jancewicz
18 godzin temu, nike21 napisał:

wydaje mi się że zaznaczone przewody na zdjęciu poniżej są zwierane przez termostat chłodziarki. możesz testowo je odłączyć od tego oryginalnego termostatu i spróbować jaki będzie rezultat na rozwartych i zwartych stykach. na zwartych chłodziarka powinna się załączyć

mam jeszcze pytanie: odłączenie tych przewodów nie jest takie proste (są mocno zaciśnięte); czy mogę po prostu je w obecnym stanie połączyć jakimś kablem np. głośnikowym (bo taki akurat mam)?

23 godziny temu, nike21 napisał:

pomóż sobie małym śrubokrętem i zsuń je z konektorka. są ciasno wsunięte ale idzie je zdjąć.

Dało radę. Rzeczywiście, to te styki odpowiadają za pracę chłodziarki. Mostkuję więc i załączam Pamela. Dzięki za pomoc. 

moim zdaniem szkoda kasy na to. za 90zł masz od naszego kolegi super sterownik sterowany po wifi którego podłączasz w miejscu starego termostatu do tych kabelków które wyżej wymieniałem. całość pod ładowarkę od starego telefonu i wszystko idealnie działa. ja już przerabiałem Pamela ale PRM+ do kadzi zacierno-warzelenej. nigdy więcej...

41 minut temu, nike21 napisał:

moim zdaniem szkoda kasy na to. za 90zł masz od naszego kolegi super sterownik sterowany po wifi którego podłączasz w miejscu starego termostatu do tych kabelków które wyżej wymieniałem. całość pod ładowarkę od starego telefonu i wszystko idealnie działa. ja już przerabiałem Pamela ale PRM+ do kadzi zacierno-warzelenej. nigdy więcej...

A co z tym sterownikiem Pamel było nie tak? Hiestereze ustawiasz jak chcesz, czujka na kablu 1,8 m. Podłączenie bezpośrednio do gniazdka. Kilka osób na forum korzysta i podobno wszystko jest jak trzeba.