Skocz do zawartości

Sterownik temperatury do lodówki


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wydaje mi się, że dwa sterowniki mają sens, ale jest to też jakaś inwestycja (dodatkowo ~60-70zł)

Nie upieram się przy moim rozwiązaniu.

Jednak ma ono między innymi taką zaletę, że nie trzeba wnikać w szczegóły wymiany ciepła między powietrzem, a brzeczką oraz inne aspekty całego procesu (b. burzliwa fermentacja, dwa fermentory itd.).

Poza tym dodatkowy termostat jest tylko ogranicznikiem temperatury chłodzenia więc nie musi być specjalnie dokładnym, ot np. +/- 2°C, więc można zastosować choćby najtańszy chiński z aledrogo za 16 zł. Inwestycja niewielka, a komfort znacznie podniesiony. :)

(oczywiście rozważanie dotyczy wykorzystania układu wydajnej zamrażarki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chyba by trzeba było jeszcze jakieś przekaźniki montować bo jak dla mnie to sprzęt na 12v

jeśli się nie znasz to może nie pisz bo niektórzy uwierzą w to co piszesz :(   albo   się   urodzą kolejne  "legendy miejskie".

Te sterowniki zasila się napięciem 12V, a przekaźnik wyjściowy ma styki mogące pracować przy napięciu 230V co widać zdjęciu jeśli się wie na co patrzeć ;)

 

 

EDIT:

20A @ 14Vdc

5A @ 250V ac

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tu chyba by trzeba było jeszcze jakieś przekaźniki montować bo jak dla mnie to sprzęt na 12v

jeśli się nie znasz to może nie pisz bo niektórzy uwierzą w to co piszesz :(  albo się  urodzą kolejne "legendy miejskie".

Te sterowniki zasila się napięciem 12V, a przekaźnik wyjściowy ma styki mogące pracować przy napięciu 230V co widać zdjęciu jeśli się wie na co patrzeć ;)

 

 

EDIT:

20A @ 14Vdc

5A @ 250V ac

 

Dzięki Dr2 lepiej bym tego nie ujął ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić taki gotowy sterownik gdzie po prostu podpinam kabel od lodówki, programuje i wszystko działa? Nie znam się na elektronice, nie wiem jak to wszystko miałbym ze sobą połączyć. Obecnie korzystam ze sterownika RT-2 w wersji do chłodzenia jednak przeszkadza mi brak wyświetlacza z temperaturą aktualną lub zadaną a najlepiej połączeniem obu, dodatkowo nieprecyzyjna regulacja...  Plusem byłaby też możliwość zaprogramowania stopniowego podnoszenie temperatury ale to już podejrzewam grubszy temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić taki gotowy sterownik gdzie po prostu podpinam kabel od lodówki, programuje i wszystko działa? Nie znam się na elektronice, nie wiem jak to wszystko miałbym ze sobą połączyć. Obecnie korzystam ze sterownika RT-2 w wersji do chłodzenia jednak przeszkadza mi brak wyświetlacza z temperaturą aktualną lub zadaną a najlepiej połączeniem obu, dodatkowo nieprecyzyjna regulacja...  Plusem byłaby też możliwość zaprogramowania stopniowego podnoszenie temperatury ale to już podejrzewam grubszy temat.

To jest kwestia podłączenia 4 kabelków, nie przepłacaj niepotrzebnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można kupić taki gotowy sterownik gdzie po prostu podpinam kabel od lodówki, programuje i wszystko działa? Nie znam się na elektronice, nie wiem jak to wszystko miałbym ze sobą połączyć. Obecnie korzystam ze sterownika RT-2 w wersji do chłodzenia jednak przeszkadza mi brak wyświetlacza z temperaturą aktualną lub zadaną a najlepiej połączeniem obu, dodatkowo nieprecyzyjna regulacja...  Plusem byłaby też możliwość zaprogramowania stopniowego podnoszenie temperatury ale to już podejrzewam grubszy temat.

To jest kwestia podłączenia 4 kabelków, nie przepłacaj niepotrzebnie.

 

 

Czyli rozbieram kabel lodówkowy, jedną żyłę wkręcam w jedno miejsce, drugą w drugie i po robocie? No to rzeczywiście jest do zrobienia. Chociaż byłoby lepiej zrobić to jakoś bez niszczenia wtyczek, chyba widziałem kiedyś, że ktoś gniazdka wmontował do pudełka na sterownik. Ten najczęściej się przewijający na forum STC-1000 jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też jestem tego zdania ale taki Pamel to droższa impreza

1. i zdania nie zmieniaj ;)

2. IMO Pamel sprawy nie załatwi (pytanie który)

3. zawsze swoim piwem możesz zachęcić jakiegoś znajomego "elektryka" do pomocy ;)

Jak pomyśli to wymyśli, jak nie to na tym forum już to wiele razy było opisywane. (sam przynajmniej ze 2 razy pisałem co i jak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tu chyba by trzeba było jeszcze jakieś przekaźniki montować bo jak dla mnie to sprzęt na 12v

jeśli się nie znasz to może nie pisz bo niektórzy uwierzą w to co piszesz :(   albo   się   urodzą kolejne  "legendy miejskie".

Te sterowniki zasila się napięciem 12V, a przekaźnik wyjściowy ma styki mogące pracować przy napięciu 230V co widać zdjęciu jeśli się wie na co patrzeć ;)

 

 

EDIT:

20A @ 14Vdc

5A @ 250V ac

 

Dr2-możesz sprawdzić ten sterownik?

http://www.aliexpress.com/item/1PCS-W1209-DC-12V-heat-cool-temp-thermostat-temperature-control-switch-temperature-controller-thermometer-thermo-controller/32475043411.html

będzie na 230 v ?

kupiłem go a kol rabbek trochę mi namieszał :)

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

będzie na 230 v ?

a co to znaczy "będzie"? ;)

 

a tak serio to się zacytuję:

 

 

Te sterowniki zasila się napięciem 12V, a przekaźnik wyjściowy ma styki mogące pracować przy napięciu 230V co widać zdjęciu jeśli się wie na co patrzeć ;) EDIT: 20A @ 14Vdc 5A @ 250V ac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.