Skocz do zawartości

Sterownik temperatury do lodówki


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja kupiłem obudowę z wtyczką, nie niszczyłem wtyczki. Dorzuciłem wejście na kabel jak od zasilacza komputerowego i zasilacz 12V i po robocie.

podrzucisz jakieś fotki?

 

Tylko radzę lepiej zaplanować mocowanie sterownika niż ja ;)

post-11770-0-30684800-1445947953_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chce mieć burzliwą w 17 to lodówkę ustawiam sobie na 15. Sterując temperaturą z sondą zanurzoną w piwie zawsze dojdzie do większego bądź mniejszego przechłodzenia, a kombinowania z tym więcej.

 

Powyższy schemat temperaturowy jak najbardziej potwierdza się w moich warunkach.

 

Używam lodówki podblatowej.

 

Na stałe umieszczona sonda osobnego termometru w fermentorze, a sonda sterownika w słoiku z wodą.

Temperatura w sterowniku ustawiona na 15,5 C, histereza na 0,1 C.

Lodówka włącza się dokładnie co 80 min.

Temperatura w fermentorze podczas pierwszych dni burzliwej to 17 C.

Po około 3-4 dniach temp. nieznacznie opada i wtedy koryguję nastaw na sterowniku.

Edytowane przez ja2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

mam pytanie ;) jaki sterownik polecacie, bo tak czytam i czytam i sam już nie wiem :(

 

planujemy zakupić lodówkę, i jak to wygląda, potrzebuje tylko sterownik do lodówki i tyle ? czy coś jeszcze :) ?

 

bardzo proszę o pilny kontakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej,

Kupiłem ostatnio sterownik temperatury RT-2C i chciałby, odwrócić jego działanie - by chłodził. W internecie praktycznie wszystkie instrukcje ze zdjęciami są już nieaktywne, a schemat dla RT-2, który udało mi się znaleźć, niestety nie "pasuje" do RT-2C. Niemniej z tego, co ktoś napisał na jakimś elektronicznym forum, wystarczy przelutować jeden kabelek. Problem jest taki, że nie mam pojęcia o elektronice i nie wiem, co (przekaźnik?) trzeba przelutować gdzie. Może ktoś pomóc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrobiłem teraz takie:

łomatko, ale pająk :facepalm:

Sprzedawanie takich rzeczy zabrania chyba nawet prawo :polew:

 

http://screenshooter.net/103040670/nhmmcwq

Wg fotki z linka, należy odlutować przewód z miejsca oznaczonego czerwonym znakiem i przylutować go w miejsca wskazane zieloną strzałką i kółkiem.

w miejscu zielonego kółka powinien być styk przekaźnika, ale z Twoich fotek nie do końca wynika :( czy jest czy go niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrobiłem teraz takie:

łomatko, ale pająk :facepalm:

Sprzedawanie takich rzeczy zabrania chyba nawet prawo :polew:

 

http://screenshooter.net/103040670/nhmmcwq

Wg fotki z linka, należy odlutować przewód z miejsca oznaczonego czerwonym znakiem i przylutować go w miejsca wskazane zieloną strzałką i kółkiem.

w miejscu zielonego kółka powinien być styk przekaźnika, ale z Twoich fotek nie do końca wynika :( czy jest czy go niema.

 

Jest tam styk, dzisiaj lub jutro polutuję i dam znać, czy działa, dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Kupiłem ostatnio sterownik temperatury RT-2C i chciałby, odwrócić jego działanie - by chłodził. W internecie praktycznie wszystkie instrukcje ze zdjęciami są już nieaktywne, a schemat dla RT-2, który udało mi się znaleźć, niestety nie "pasuje" do RT-2C. Niemniej z tego, co ktoś napisał na jakimś elektronicznym forum, wystarczy przelutować jeden kabelek. Problem jest taki, że nie mam pojęcia o elektronice i nie wiem, co (przekaźnik?) trzeba przelutować gdzie. Może ktoś pomóc? :)

mam takie pytanko. czy nie zniszczysz agregatu w lodówce? z tego co wiem to te regulatory nie posiadają w ustawieniach histerezy i agregat może się dość często włączać i wyłączać. na moim ustawiam temp. 13 st.C. a histerezę 2 st.C więc przy 13 włącza sie a przy 11st. lodówka się wyłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zrobiłem teraz takie:

łomatko, ale pająk :facepalm:

Sprzedawanie takich rzeczy zabrania chyba nawet prawo :polew:

 

http://screenshooter.net/103040670/nhmmcwq

Wg fotki z linka, należy odlutować przewód z miejsca oznaczonego czerwonym znakiem i przylutować go w miejsca wskazane zieloną strzałką i kółkiem.

w miejscu zielonego kółka powinien być styk przekaźnika, ale z Twoich fotek nie do końca wynika :( czy jest czy go niema.

 

Działa! Super, jeszcze raz dziękuję :)

 

 

 

 

Hej,

 

Kupiłem ostatnio sterownik temperatury RT-2C i chciałby, odwrócić jego działanie - by chłodził. W internecie praktycznie wszystkie instrukcje ze zdjęciami są już nieaktywne, a schemat dla RT-2, który udało mi się znaleźć, niestety nie "pasuje" do RT-2C. Niemniej z tego, co ktoś napisał na jakimś elektronicznym forum, wystarczy przelutować jeden kabelek. Problem jest taki, że nie mam pojęcia o elektronice i nie wiem, co (przekaźnik?) trzeba przelutować gdzie. Może ktoś pomóc?  :)

mam takie pytanko. czy nie zniszczysz agregatu w lodówce? z tego co wiem to te regulatory nie posiadają w ustawieniach histerezy i agregat może się dość często włączać i wyłączać. na moim ustawiam temp. 13 st.C. a histerezę 2 st.C więc przy 13 włącza sie a przy 11st. lodówka się wyłączy.

 

Producent twierdzi, iż wynosi ona 0,1 st. C. To faktycznie niewiele, ale dałem za lodówkę stówę, może trochę wytrzyma, a jak nie, to trudno  :)

Edytowane przez WojciechT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Hej,

 

Kupiłem ostatnio sterownik temperatury RT-2C i chciałby, odwrócić jego działanie - by chłodził. W internecie praktycznie wszystkie instrukcje ze zdjęciami są już nieaktywne, a schemat dla RT-2, który udało mi się znaleźć, niestety nie "pasuje" do RT-2C. Niemniej z tego, co ktoś napisał na jakimś elektronicznym forum, wystarczy przelutować jeden kabelek. Problem jest taki, że nie mam pojęcia o elektronice i nie wiem, co (przekaźnik?) trzeba przelutować gdzie. Może ktoś pomóc?  :)

mam takie pytanko. czy nie zniszczysz agregatu w lodówce? z tego co wiem to te regulatory nie posiadają w ustawieniach histerezy i agregat może się dość często włączać i wyłączać. na moim ustawiam temp. 13 st.C. a histerezę 2 st.C więc przy 13 włącza sie a przy 11st. lodówka się wyłączy.

 

Producent twierdzi, iż wynosi ona 0,1 st. C. To faktycznie niewiele, ale dałem za lodówkę stówę, może trochę wytrzyma, a jak nie, to trudno  :)

 

No i stało się. Lodówka nie wytrzymała weekendu :D Podobno producent za dopłatą jest w stanie zwiększyć histerezę; zastanawiam się, czy nie da rady tego zrobić samemu. W końcu jestem programistą :)

Edytowane przez WojciechT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw sondę w szklankę z woda i już masz histerezę.

Na allegro za 15zł (z wysyłką) kupisz W1209, gdzie możesz ustawić histerezę, opóźnienie załączenia itd. Dokładność odczytu temperatury nie powala - w zależności od zakresu w jakim będzie działał trzeba ustawić inną wartość korekty, ale to nie jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kontrolowałem fermentację około dwudziestu warek tym sterownikiem (tylko firmowo "odwróconym") w lodówce za 40zł i ma się bardzo dobrze :)

Edytowane przez udarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się, czy nie da rady tego zrobić samemu.

jśli jesteś programistą to ...

i na fizyce troszkę się znasz :D

Wg mnie wystarczy umieścić sondę np. w słoiku z wodą aby zwiększyć wielokrotnie bezwładność układu pomiarowego :)

 

EDIT

Większa bezwładność to wolniejsze zmiany temperatury, a w efekcie rzadsze załączanie i wyłączanie lodówki.

Niektórzy przyklejają też sondę do fermentora oklejając ją potem np. folią bąbelkową.

Edytowane przez �Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kontrolowałem fermentację około dwudziestu warek tym sterownikiem (tylko firmowo "odwróconym") w lodówce za 40zł i ma się bardzo dobrze :)

jakoś nie jestem przekonany do tego sterownika. Wolę dopłacić 30-40 złotych i zamówić na allegro regulator temperatury np. WILLHI. Jest opcja grzanie-chłodzenie, histereza, zakres temperatury -20 do 110 st. C, możliwość kalibracji. Uzywam go do lodowki jak i do sterowania gdy zacieram. Sterownik jest do 2300W. Śmiało można podlaczyc grzałkę i mieszadlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, lodówka jednak nie wysiadła - tylko urządzenie RT-2C firmowo ma bardzo płytkie "gniazdko" i okazało się, że bez porządnego dociśnięcia zwyczajnie nie stykało. Więc w tym momencie mój pierwszy pils zaliczył wahania temperatury od 2 stopni (lodówka chłodziła jak szalona) do 18. Ciekawe, jak będzie smakował :D

 

Co do wsadzenia do wody - fajny pomysł. Chyba się skuszę, tym bardziej, iż jest to sterownik dedykowany terrariom i akwariom więc sonda na pewno od wody nie wysiądzie. Dzięki wielkie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.