Skocz do zawartości

Sterownik temperatury do lodówki


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega musi połączyć tak jak w schemacie na allegro.

 

Faza zasilania podpięta na 12 i zmostkowana z 10.

 

Faza z gniazdka do chłodziarki, zapięta do 6, zero do 11.

 

A co z kablem zerowym z fazy zasilania ? Gdzie go podpiąć?

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Edytowane przez raczek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "na kupnie" sterownika do lodówki i mam opcję fabrycznego ustawienia histerezy - domyślnie jest 0,25 - 0,5 stopnia, ale myślę, czy nie ustawić na 1 st C. Przy 0,25 i 0,5 to pewnie bardzo często się będzie ta lodówka uruchamiać? Czujkę temperatury planuję i tak umieścić w słoiku z wodą.

 

Co radzicie?

 

 

ps. żeby było jasne - histerezę ustawiam przed zakupem a potem nie mam możliwości zmiany :)

Edytowane przez jackson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem ustawioną histerezę na 1 stropień, sprężarka włączała się rzadziej ale długo pracowała. Czyli musiała zjechać z temperaturą o dwa stopnie.

Dla histerezy 0,5 stopnia, włączała się częściej, ale pracowała krócej, bo obniżała temp o jeden stopień.

 

Jak dla starego mińska, lepszy jest chyba drugi tryb pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten sterownik to jakaś super oferta cenowa ? Na rynku sterownik z histerezą od 0,1°C można kupić od około 100 zł albo i mniej.

 

Ja ustawiam do fermentacji histerezę na 0,1°C. 0,5°C stopnia używam do wyszynku kegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupić et30ch http://www.71signature.ovh.org/ a lodówka to w miarę nienajstarszy polar.

Cenowo 59 bez regulacji histerezy, ale można skonfigurować przed kupnem, lub 69 z regulacją

Edytowane przez jackson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, czy 1 stopień, to nie jest za duży rozrzut dla fermentującej brzeczki, a z drugiej strony nie chciałbym zajechać lodówki ciągłym wyłączaniem i włączaniem, jeśli ustawię bardzo niską wartość histerezy- takie podejście zdroworozsądkowe :)

 

Swoją drogą, czy częste uruchamianie i wyłączanie lodówki jej nie szkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sterownik podłączony do lodówki i sonda nie jest w słoiku z wodą, histereza ustawiona na 0,2 st.C.

Lodówka aż tak często się nie włącza.

IMHO jeśli sonda będzie w słoiku z wodą to bezwładność cieplna wody skutecznie ograniczy częstość załączania sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

- jak często załącza Ci się lodówka przy takim ustawieniu? (mowa o burzliwej)

i gdzie przyczepiasz sondę

U mnie przy lagerach załącza się ok dwa razy na godzinę, sonda termostatu jest obok fermentora, a druga mierząca fermentację w piwie. Temeratura piwa nie zmienia się więcej niż 0,1-0,2C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy lagerach załącza się ok dwa razy na godzinę, sonda termostatu jest obok fermentora, a druga mierząca fermentację w piwie. Temeratura piwa nie zmienia się więcej niż 0,1-0,2C

 

mam histerezę 0.5 - pomiar co 0.1 i załącza mi sie raz na godzinę na 10min - czyli w sumie działa 4h na dobrę

co daje 0.15kwh * 4h * 0.52zł = 0.312zł na każdy dzień trzymania temp. 10st w lodówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamawiał ktoś przypadkiem regulator STC-1000 z tej aukcji? Jaki był czas oczekiwania?

Mój z bliźniaczej aukcji na ebay'u szedł z Hong Kongu półtora miesiąca. Ale już tego regulatora nie potrzebuję i mogę go odsprzedać. Daj znać jeśli jesteś zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mój regulator zdążyłem już dostać zwrot kasy od sprzedającego (kończył się 45-dniowy czas ochronny na ebay'u). Paczka pojawiła się parę dni później.

Z STC-1000 byłem zadowolony, sprawdził się w 100%. Ale potem zrobiłem sobie inną zabawkę, steruję temperaturą z serwera (z układem na DS1820).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.