Skocz do zawartości

Sterownik temperatury do lodówki


AndrzejKu

Rekomendowane odpowiedzi

Niby lepszy model bo ma max temp 120C ale za to ma tylko jedno wyjście na grzanie/chłodzenie - więc na raz nie podłączysz lodowki i pasów grzewczych. A więc najlepiej nadaje się do sterowania garnka do zacierania/gotowania. Chociaż jakbyś chciał tylko chodzić to też się nada.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, redlum napisał:

Niby lepszy model bo ma max temp 120C ale za to ma tylko jedno wyjście na grzanie/chłodzenie - więc na raz nie podłączysz lodowki i pasów grzewczych. A więc najlepiej nadaje się do sterowania garnka do zacierania/gotowania. Chociaż jakbyś chciał tylko chodzić to też się nada.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

Czyli stc 1000 może jednocześnie sterować lodówka i do tego pasem grzewczym . Nie wiedziałem. Myślałem że jedno bądź drugie w zależności jak go zaprogramujemy . Czyli niby nowszy model a faktycznie lepszy był 1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model ma dwa oddzielne wyjścia na chłodzenie i grzanie. I gdy np grzeje przy jego pomocy zacier i temperatura wyjdzie za wysoka to wyłącza grzanie I włącza chłodzenie. Oczywiście nic pod te złącze nie jest podłączone ale widać na urządzeniu że tryb chłodzenia się włącza.
A czy jest lepszy to ciężko powiedzieć. W zależności do czego będziesz go używać.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W STC-1000 ustawiasz temperaturę i akceptowalny odchył, czyli tzw. histerezę. Jeśli temperatura wzrośnie powyżej zaprogramowanej, sterownik załącza chłodzenie lodówki, jeśli spadnie poniżej, włącza pas grzewczy. 

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

Czy macie czujnik norlanie przez drzwi wsuniety do lodówki? Pytam bo ja tak własnie mam i jeden znajomy stwierdził, że czujnik może się uszkodzic przez magnes który jest w uszczelce drzwi lodówki. Troche to dla mnie naciągane, ale warto się upewnić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Planuję usprawnić utrzymanie właściwej temperatury fermentacji. Obecnie używam chłodziarki na wino. Sterownik posiada jedynie 3 nastawy - patrz załączone zdjęcie. Temperatura wewnątrz jednak zależy od temperatury otoczenia, w którym stoi chłodziarka. Chcę więc zakupić sterownik Pamel. Potrzebuję jednak obejść obecny oryginalny sterownik tak aby chłodziarka działała / nie działała a resztą zajmie się Pamel. Może ktoś z Was pomoże jak to najprościej uczynić? Mam nadzieję że załączone zdjęcie jest w miarę czytelne. Z góry dziękuję za pomoc. 

DSC_0358.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik Pamel to prędzej do zacierania lub gotowania. do chłodziarki polecam sterownik kolegi Malinowy. 

 

wydaje mi się że zaznaczone przewody na zdjęciu poniżej są zwierane przez termostat chłodziarki. możesz testowo je odłączyć od tego oryginalnego termostatu i spróbować jaki będzie rezultat na rozwartych i zwartych stykach. na zwartych chłodziarka powinna się załączyć. oczywiście każdą czynność wykonywać na wyłączonej chłodziarce z prądu!!!

 

image.png.301220ae157539eb1b586af35f4e1a48.png

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nike21 napisał:

sterownik Pamel to prędzej do zacierania lub gotowania.

Dlaczego się nie nada? Wydawało mi się że jest to najprostsze rozwiązanie. Pamela podłączam do gniazdka, do niego chłodziarkę, sonda przyklejona na fermentor, ustawiam temperaturę. Żadnego lutowania ☺️ 

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, nike21 napisał:

wydaje mi się że zaznaczone przewody na zdjęciu poniżej są zwierane przez termostat chłodziarki. możesz testowo je odłączyć od tego oryginalnego termostatu i spróbować jaki będzie rezultat na rozwartych i zwartych stykach. na zwartych chłodziarka powinna się załączyć

 

mam jeszcze pytanie: odłączenie tych przewodów nie jest takie proste (są mocno zaciśnięte); czy mogę po prostu je w obecnym stanie połączyć jakimś kablem np. głośnikowym (bo taki akurat mam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nike21 napisał:

pomóż sobie małym śrubokrętem i zsuń je z konektorka. są ciasno wsunięte ale idzie je zdjąć.

Dało radę. Rzeczywiście, to te styki odpowiadają za pracę chłodziarki. Mostkuję więc i załączam Pamela. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nike21 napisał:

co dokładnie od Pamela podłączasz do tej lodówki?

Termostat gniazdkowy Pamel PRT-1 z czujnikiem zewnętrznym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem szkoda kasy na to. za 90zł masz od naszego kolegi super sterownik sterowany po wifi którego podłączasz w miejscu starego termostatu do tych kabelków które wyżej wymieniałem. całość pod ładowarkę od starego telefonu i wszystko idealnie działa. ja już przerabiałem Pamela ale PRM+ do kadzi zacierno-warzelenej. nigdy więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, nike21 napisał:

moim zdaniem szkoda kasy na to. za 90zł masz od naszego kolegi super sterownik sterowany po wifi którego podłączasz w miejscu starego termostatu do tych kabelków które wyżej wymieniałem. całość pod ładowarkę od starego telefonu i wszystko idealnie działa. ja już przerabiałem Pamela ale PRM+ do kadzi zacierno-warzelenej. nigdy więcej...

A co z tym sterownikiem Pamel było nie tak? Hiestereze ustawiasz jak chcesz, czujka na kablu 1,8 m. Podłączenie bezpośrednio do gniazdka. Kilka osób na forum korzysta i podobno wszystko jest jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.