Skocz do zawartości

Browar Siódmy Stopień, #12 (?)


rubezahl

Rekomendowane odpowiedzi

Browar Siódmy Stopień, #12 (?)

 

Piana: biała, drobna, trwała, oblepia szkło

Kolor: jasny złoty

Zapach: słaby chmielowy

Smak: lekka chlebowość przechodząca w dosyć znaczną, pozostającą chmielową goryczkę, w posmaku trochę jakby metaliczne

Wysycenie: średnie

Uwagi: piwo dobre, w sam raz na taki ciepły dzień jak dzisiaj.

Grzesiek, napisz coś o tym piwie i jego warzeniu, bo opisywana historia Twojego browaru zaczyna się dopiero od kolejnej warki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być grodzisz. Nie wyszedł (źle nachmielony i w ogóle :P), ale mi smakował. Obawiam się, że już go całego wypiliśmy. Był robiony w miarę dokładnie wg. przepisu anteksa:

http://www.wiki.piwo.org/index.php/Grodziskie,_Andrzej_Smyk_%28anteks%29

 

Wyglądało to tak:

pszeniczny jasny 1,25kg

wędzony 2,25kg

 

zacieranie

65°C 35min

75°C 30min

 

chmielenie lubelskim

40g - 60min

18g - 15min

 

drożdże safbrew s-33

Blg 8,5 -> 3

 

Nie opisywałem tego piwa w moich zapiskach, bo wtedy jeszcze nie mieliśmy chłodnicy - sądzę, że zbyt mocnemu nachmieleniu (jak na grodzisza) to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama sytuacja co z piwem zWędzonym. Słód Weyermann. Nie wiem czy miałem taką słabo uwędzoną partię czy taki jest u nich standard. Trochę wędzonki w tym piwie pojawiło się dopiero w butelkach. Utrzymywała się tak przez 3-4 tygodnie i zaczęła zanikać. :) Brzeczka i młode piwo nie miało nic wędzoności. Będę musiał spróbować wędzony z innej firmy ewentualnie pogadać z sąsiadem czy przy okazji gdy będzie wędził wędliny mógłbym podrzucić trochę słodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Trochę wędzonki w tym piwie pojawiło się dopiero w butelkach. Utrzymywała się tak przez 3-4 tygodnie i zaczęła zanikać. ...

To mnie uspokoiłeś, już zaczynałem się zastanawiać czy smaku nie straciłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.