Skocz do zawartości

Długość węża


slotish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na dniach zamawiam dalsze elementy do systemu keg. Między innymi węże. Chciałbym się poradzić praktyków jak długi może być wąż butla-kran? Chodzi o to, że nie mam funduszy na schładzarkę i planuję beczki trzymać w piwnicy. Najlepszą opcją byłoby aby zimne piwko z piwnicy wydostawało się przez wąż na taras oknem. Jednak przy takim założeniu przewód z piwem musiałby mieć z 5 albo nawet 6 metrów... Czy stwarza takie rozwiązanie jakieś problemy w podawaniu piwa? Czy po prostu trzeba będzie więcej odkręcić CO2 z butli? Mogę ewentualnie pociągnąć krótszy wąż tylko na podwórko. Wtedy miałby 2 - 2,5 metra długości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-2,5m nie powinno być problemów. Przy 6 m już może trzeba będzie dać większe ciśnienie. Najlepiej to przećwiczyć doświadczalnie. Tylko jest jedno ale- czy temp. piwa będzie właściwa? Przy 6 m to piwo się mocno ogrzeje. Musiałaby być dobra izolacja węża i piwo mocno schłodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź :D

 

2-2,5m nie powinno być problemów. Przy 6 m już może trzeba będzie dać większe ciśnienie. Najlepiej to przećwiczyć doświadczalnie. Tylko jest jedno ale- czy temp. piwa będzie właściwa? Przy 6 m to piwo się mocno ogrzeje. Musiałaby być dobra izolacja węża i piwo mocno schłodzone.

Obawiam się, że masz racje... W piwnicy latem jest 13-15 stopni. Do tego 5 metrów węża było by nastawione na działanie gorącego powietrza. Zamówiłem długi wąż, najwyżej go skrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prześledź ten wątek od postu #289' date=' było w nim trochę "naukowego" podejścia do tematu[/quote']

Przepraszam za OT. Lepiej dać bezpośredni link do postu. Numer postu w wątku jest jednocześnie linkiem.

Nie wiedziałem, dzięki, człowiek całe życie się uczy a i tak głupi zejdzie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.