Skocz do zawartości

pierwsza warka Browaru Grzech - problemy z kapslowaniem


grzesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwila skończyłem butelkowanie mojej pierwszej warki - Pale Ale. Uff, jestem bardzo zadowolony, bo przy okazji oczywiście spróbowałem co nieco i już teraz smakuje naprawdę dobrze:)

 

Pierwsze piwko nazwałem Pale Ale Urodzinowe, bo mam mocne postanowienie otworzyć je dopiero 8 września, kiedy są urodziny mojej żony:)

 

A tak z inne beczki, to nie wiedziałem, że kapslowanie jest tak wyczerpującą i męczącą czynnością. Walczyłem całe 5 godzin i w tym czasie udało mi się zakapslować 41 butelek... Mam niestety taką najprymitywniejszą kapslownicę, która działa za pomocą moich mięśni i chyba na następny raz kupię sobie coś lepszego, bo pierwsze 15-20 piw to mi jeszcze jakoś szło, ale potem to już było tylko gorzej:)

 

dori

edit - zmiana tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup koniecznie klasyczną kapslownicę dwuramienną "Greta" a proces ten zamkniesz w 30 minutach (na oko :D )

Zdecydowanie masz rację. Jeszcze kilka godzin temu zastanawiałem się czy na pewno warto inwestować w następny sprzęt, ale teraz tak mnie bolą ręce i kolana, że już nic mnie do "Grety" nie zachęci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapslownicą ręczną "młotkową"...

 

Moim błędem było to, że nie robiłem wcześniej żadnych prób, żeby nauczyć się techniki jej stosowania. Ale to w sumie i tak juz nie jest ważne, bo nawet z odpowiednią techniką nie ma sensu się męczyć i tracić czasu, skoro są dostępne inne, lepsze urządzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczna młotkowa- wnioskuję, że ręczna to lewa ręka którą nakładasz kapsel. Młotkowa to prawa ręka, którą walisz po kapslownicy? Ja nie kapslowałem nigdy taką kapslownicą i jestem ciekaw jak to się robi 5 godzin i jeszcze się przy tym można zmęczyć. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczna młotkowa- wnioskuję, że ręczna to lewa ręka którą nakładasz kapsel. Młotkowa to prawa ręka, którą walisz po kapslownicy? Ja nie kapslowałem nigdy taką kapslownicą i jestem ciekaw jak to się robi 5 godzin i jeszcze się przy tym można zmęczyć. JK

No może nie wyglądało to dokładnie tak, ale niestety podobnie... Zresztą mam dzisiaj tak obolałe ręce, jakbym je rzeczywiście używał jako młotka:(

 

Pewnie gdybym użył odpowiedniej techniki, to by to tak tragicznie nie wyglądało, ale wolę już zainwestować w lepszy sprzęt niż się uczyć techniki i tracić czas i energię na niepotrzebne tracenie czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdybym użył odpowiedniej techniki, to by to tak tragicznie nie wyglądało, ale wolę już zainwestować w lepszy sprzęt niż się uczyć techniki i tracić czas i energię na niepotrzebne tracenie czasu...

jaka technika ? W lewą rękę kapslownicę , nakładasz na butelke z kapslem , a w prawą młotek i delikatnie uderzasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotkowa to najgorsze wspomnienie doświadczeń piwowarskich. Niema nic gorszego jeśli tracisz 16 butelek mozolnie wytworzonego piweczka na dwie warki. Jeśli policzyć różnicę ceny młotkowej do grety i cenę utraty kolejnych butelek (trzaskanie, czas i wysiłek) to nigdy w życiu nie popełniłbym tego samego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotkowa to najgorsze wspomnienie doświadczeń piwowarskich. Niema nic gorszego jeśli tracisz 16 butelek mozolnie wytworzonego piweczka na dwie warki. Jeśli policzyć różnicę ceny młotkowej do grety i cenę utraty kolejnych butelek (trzaskanie, czas i wysiłek) to nigdy w życiu nie popełniłbym tego samego błędu.

Nie da się z Tobą nie zgodzić. Mi na szczęście poszła tylko jedna butelka, ale i tak długo tą sobotę spędzoną na kapslowaniu będę wspominał:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka technika ? W lewą rękę kapslownicę , nakładasz na butelke z kapslem , a w prawą młotek i delikatnie uderzasz

Warto podłożyć pod spód jakąś szmatę, wtedy mniej butelek idzie na tłuczeń.

Swego czasu działałem z młotkową i jak wszyscy kategorycznie nie polecam.

Edytowane przez komoona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.