Skocz do zawartości

CLO2 - pytanie/wątpliwość


dennis

Rekomendowane odpowiedzi

Witka,

Teoretycznie CLO2 skoro jest przeznaczony do spożywki i nie wymaga spłukiwania więc powinien się ładnie rozkładać nie pozostawiając żadnych dodatkowych "atrakcji". W weekend po raz pierwszy użyłem do dezynfekcji i po 24h od użycia, jako że w wężykach pozostało trochę roztworu to wężyki wyraźnie waliły chlorem... zastanawiam się czy to się nie przeniesie do piwa... :rolleyes:

Tam gdzie CLO2 wysechł nie było problemu - 0 zapachów...

Rozrabiałem roztwór zgodnie z zaleceniami producenta - 60ml stężonego CLO2 na 1,5L wody + 3ml aktywatora (u mnie kwas ortofosforowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Cześć :D

Oczywiście możesz odwiedzić piękne B-B i nabyć na miejscu ............... no właśnie mi się też skończyło i muszę się do nich przejechać :D

Lub odwiedzić paskudny K-K i też nabyć na miejscu:

http://www.mexeo.pl/

Na szczęście wysyłają także spedycją.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze zostaje, bo wyciągam wąż z roztworu tuż przed rozlewem. I nie ma efektów ubocznych.

 

ClO2 rozkłada się do chlorków, które i tak są w wodzie.

Wielu z was stosuje ten preparat pytanie jak to się ma dla zdrowia,wiadomo że w przyrodzie nic nie ginie.

Edytowane przez maxhot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz być ostrożny bo opary drażnią drogi oddechowe, śluzówkę szczególnie większych stężeniach. Polecam przewiewne pomieszczenia i maseczkę ze sklepu bhp.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz być ostrożny bo opary drażnią drogi oddechowe, śluzówkę szczególnie większych stężeniach. Polecam przewiewne pomieszczenia i maseczkę ze sklepu bhp.

Różnie to ludzie analizują.

Jedni że nic i wszystko powinno być ok, drudzy że podrażnia drogi oddechowe.

Ja nie wiem czy z tego ale nabawiłem się astmy alergicznej i zawsze jak tego używam to kaszlę.

Ale sam środek jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super bo niszczy wszystko łącznie ze zdrowiem piwowara. :D

Na wszelki wypadek mam coś dla ochrony przed tym CLO2.

 

http://up.programosy.pl/foto/kody_call_of_duty_modern_warfare_2_3.jpg

A co to za model, bo na maseczkę na pory nie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Na początku mojej przygody z piwem stosowałem Pirosiarczan sodu,wtedy ktoś stwierdził że jedno z moich piw ma apteczny zapach i smak ;)

Być może to wpływ tego środka dezynfekującego.

Raz miałem nawet zakażoną warkę :D

Później zacząłem stosować CLO2 i jestem bardzo zadowolony ;)

I faktem jest że lepiej go stosować w pomieszczeniach wentylowanych,ale trzeba brać pod uwagę to że opary też mają właściwości dezynfekujące i zabijają grzyby i drobnoustroje w naszych domowych browarach.

Zresztą CLO2 używany jest też do uzdatniania wody pitnej.

Więcej chemicznych śmieci można znależ w codziennym chlebie z piekarni, w śmietanie z mleczarni,czy w przyprawach typu chrupiący kurczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :smilies:

Na początku mojej przygody z piwem stosowałem Pirosiarczan sodu,wtedy ktoś stwierdził że jedno z moich piw ma apteczny zapach i smak :beer:

To nie piro ! a jak nie wiadomo co to ? to na pewno ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.