Skocz do zawartości

JAK - Lipiński Browar Domowy, #71 Robust Porter


zgoda

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatniej chwili wyrwałem to piwo Jackowi na zlocie w Wiśle. Chodzi oczywiście o to piwo.

 

Zapach: suszone owoce (raczej nie śliwki), coś jakby czarna porzeczka?

Piana: na początku było trochę ciemnobeżowej piany, ale szybko się zredukowała do cienkiej obrączki przy szkle

Kolor: czarne, nieprzezroczyste, pod światło ledwo widoczne czerwone refleksy

Smak: o, w smaku to jest wojna!, gorzkość palona dzielnie walczy z goryczką chmielową, co odda pola z przodu języka, to czuć ją z tyłu, te dwie goryczki dominują w smaku, ale nie przytłaczają

Wysycenie: nie narzucające się, akurat tyle, żeby można było spokojnie popodziwiać walkę chmielu z palonością

Wrażenie w ustach: wytrawne, bardzo wytrawne, ale dzięki temu obie goryczki dość szybko znikają z ust i nie są przytłaczające

 

Nie wiem na ile to piwo mieści się w ramach stylu, bo nigdy takiego nie piłem. Oceniam je wysoko, i to pomimo tego, że raczej nie jest w moim typie. Po prostu jest smaczne i może się podobać, jest też zrównoważone i łatwo jest docenić jego mocne strony.

 

Dziękuję za świetne piwo. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ocenę. Sam jestem ciekaw jak to piwo ma się do przykładów komercyjnych ale starałem się dochować wytycznych z BJCP. Miał być chmiel i paloności i jak widać są. Tylko piana chyba ciut za słaba no ale cóż, nie można mieć wszystkiego. Dałem chyba to piwo jeszcze kilku osobom może coś tu napiszą :)

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.