Skocz do zawartości

Lakierowane wiadro po oleju- nada się?


mrblaha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z kegiem na razie nie wychodzi, a dorwałem za grosze 25l wiaderko po oleju palmowym do smażenia.

 

Czy da radę zrobić z tego garnek? Tzn czy można w tym gotować bez straty jakościowej? Mam taboret gazowy.

Pojemność jest świetna, boje się tylko, czy ścianki aby nie za cienkie...no i ten lakier. Może ktoś już używał czegoś podobnego?

Edytowane przez mrblaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier? Będzie waliło aż miło. Ja bym się nie odważył, nie wiadomo jaki syf może przejść do brzeczki podczas gotowania. Poza tym, wiadro może się rozszczelnić pod wpływem temperatury (bo nie jest przeznaczone do wysokich temperatur).

 

Zamiast dziadować i stosować prowizorki dla oszczędzenia paru groszy, kup normalny porządny garnek lub keg, który posłuży na lata, a nie jakieś badziewie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na garnek to na pewno nie, ale jako np. fermentor czy jak piszesz filtrator by spełnił swoją rolę. A już na pewno przyda się np. jako pojemnik na słód :beer: w przyrodzie nic nie ginie :beer:

Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym to chyba nie jest nierdzewka tylko zwykła blacha aluminiowa - jeśli tak to gotowanie w takiej puszce aluminiowej jest niewskazane mimo że pokryta jest jakimś lakierem.

W wysokich temperaturach przy kontakcie z wodą aluminium/glin dobrze się rozpuszcza i przenika w dużych ilościach do wody czy innego pożywiania.

Wysokie stężenia glinu nadmiernie obciążają wątrobę, i mogą upośledzić ten organ. Dbajmy o wątrobę - wątroba jest tylko jedna i piwowarowi potrzebna :)

Edytowane przez skybert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.