Skocz do zawartości

Czeskie chłodziarki Lindr PYGMY


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując chłodziarki natknąłem się na:

 

http://www.beerservice.pl/?loc=shop&loc2=detail&cat=13&prodid=2&lang=pl

http://www.lindr.cz/products/en_291/en_pygmy-15.htm

 

Parę złotych co prawda kosztuje, ale kusi mnie kompaktowa budowa, no i fakt, że jest to konstrukcja sucha

Muszę jakąś kupić na różne okazje, a nie uśmiecha mi się zajęte pół bagażnika...Poza tym nigdy nie wiadomo ile używana z allegro pochodzi (no i bez faktury)

 

Pomijając cenę, co sądzicie? Miał ktoś styczność ? Wydajność, biorąc pod uwagę, że to zwykle małe poczęstunki, chyba wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukując chłodziarki natknąłem się na:

 

http://www.beerservice.pl/?loc=shop&loc2=detail&cat=13&prodid=2&lang=pl

http://www.lindr.cz/products/en_291/en_pygmy-15.htm

 

Parę złotych co prawda kosztuje, ale kusi mnie kompaktowa budowa, no i fakt, że jest to konstrukcja sucha

Muszę jakąś kupić na różne okazje, a nie uśmiecha mi się zajęte pół bagażnika...Poza tym nigdy nie wiadomo ile używana z allegro pochodzi (no i bez faktury)

 

Pomijając cenę, co sądzicie? Miał ktoś styczność ? Wydajność, biorąc pod uwagę, że to zwykle małe poczęstunki, chyba wystarczy.

Podobno są spoko, ale nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukując chłodziarki natknąłem się na:

 

http://www.beerservice.pl/?loc=shop&loc2=detail&cat=13&prodid=2&lang=pl

http://www.lindr.cz/products/en_291/en_pygmy-15.htm

 

Parę złotych co prawda kosztuje, ale kusi mnie kompaktowa budowa, no i fakt, że jest to konstrukcja sucha

Muszę jakąś kupić na różne okazje, a nie uśmiecha mi się zajęte pół bagażnika...Poza tym nigdy nie wiadomo ile używana z allegro pochodzi (no i bez faktury)

 

Pomijając cenę, co sądzicie? Miał ktoś styczność ? Wydajność, biorąc pod uwagę, że to zwykle małe poczęstunki, chyba wystarczy.

Jak masz środki na to przeznaczone to kupuj. Ja mam taki http://www.kramerundschroeder.de/index1.html i jestem baaardzo zadowolony. Wkładasz do bagażnika i jedziesz na grilla do znajomych, a co najważniejsze, przeniesiesz ten sprzęt sam, bez pomocy innych, a to moim zdanie najważniejsze

Dodam, że moja schładzarka włącza się po nalaniu kufla piwa i chłodzi jakieś 30s, po kolejnym nalaniu znowu startuje itd. Pomiar temp po max schłodzeniu wykazał 3°C

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz był używany, jakiś 5-6letni, ale sprawdzony przed zakupem czy chłodzi. Kupowany w Polsce, ale pytałem producenta i dostałem info, że z bezpośrednim zakupem u nich nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz był używany, jakiś 5-6letni, ale sprawdzony przed zakupem czy chłodzi. Kupowany w Polsce, ale pytałem producenta i dostałem info, że z bezpośrednim zakupem u nich nie ma problemu.

Aha, 2 lata temu cena jakieś 500-600 euro za nówkę

Tak mnie trochę to wypychanie powietrzem martwi, bo jednak trzeba by było takiego corneliusa opróżnić dość szybko, co by piwo nie załapało infekcji. Wypychanie co2 jest jednak bezpieczniejsze.

Edytowane przez przemo70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Part Cooler ze sprężarką tak to chyba nazywają. Niestety to powietrze. Ale gdyby podłączyć butlę to by było ok. Oglądałem taką za ok 2500 zł netto.

Ja myślę o tym modelu bez sprężarki, czyli z własną butlą. O ile dobrze rozumuję zasadę działania.

Bo te budżetowe wersje są w dwóch modelach:

 

http://www.lindr.cz/products/en_291/en_pygmy-15.htm

 

oraz z "K" w oznaczeniu z vzduchovy kompresor :beer:

http://www.lindr.cz/products/en_291/en_293.htm?lang=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

chciałem zamówić tą schładzarkę, rozmawiałem na początku zeszłego tygodnia co i jak, szczegóły techniczne, dostępność. W piątek zadzwoniłem i poprosiłem o sprowadzenie schładzarki, bo akurat nie mają na stanie. Pani powiedziała że prosi o złożenie zamówienia na stronie internetowej. Dzisiaj chciałem zamówić i cena magicznie wzrosła prawie 200 zł. Jutro zadzwonię i będę wyjaśniał, jeśli mi nie sprzeda w starej cenie to anuluję zamówienie i zrobię czarny PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zamówić tą schładzarkę, rozmawiałem na początku zeszłego tygodnia co i jak, szczegóły techniczne, dostępność. W piątek zadzwoniłem i poprosiłem o sprowadzenie schładzarki, bo akurat nie mają na stanie. Pani powiedziała że prosi o złożenie zamówienia na stronie internetowej. Dzisiaj chciałem zamówić i cena magicznie wzrosła prawie 200 zł. Jutro zadzwonię i będę wyjaśniał, jeśli mi nie sprzeda w starej cenie to anuluję zamówienie i zrobię czarny PR.

Powinni Ci 200 opuścić :rolleyes: Jak widzę takie podejście do klienta to mnie to lekko wkur.... :okey: Wiktor nie daj się zrobić w bambuko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

i jak się sprawuje to cudo? widziałem niedawno że chłopaki z AleBrowaru takich używają i sam się zastanawiam. Kupiliście wersje z kompresorem czy bez? Jeśli z, to jak dogazowujecie piwo w kegu? podłączacie wcześciej butle z CO2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

i jak się sprawuje to cudo? widziałem niedawno że chłopaki z AleBrowaru takich używają i sam się zastanawiam. Kupiliście wersje z kompresorem czy bez? Jeśli z, to jak dogazowujecie piwo w kegu? podłączacie wcześciej butle z CO2?

 

 

Podłącze się do pytania kolegi , czy ktoś z użytkowników chłodziarki jest w stanie odpowiedzieć. Którą z oferowanych chłodziarek polecacie z kompresorem czy z podłączeniem butli Co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chłodziarka ma być w dużej mierze mobilna i na większe imprezy to warto się zastanowić nad wersje z kompresorem, nie trzeba taszczyć ze sobą butli co2. Mimo wszystko wypychanie piwa powietrzem utlenia piwo więc jak dla mnie to właśnie na jednodzienne szybkie wyszynkowanie kega. Oczywiście piwo wcześniej trzeba nagazować z butli co2.

 

Jeśli zaś na bardziej na domowy użytek to wziałbym bez kompresora i osobno podłączał butle co2, piwo także wcześniej normalnie pod co2 na kilka-kilanaście dni aby się nagazowało, przy wyszynku większej ilości co jakiś czas trzeba wpuścić gaz bo spada ciśnienie ale jak się podłącza kega na 2-3 litry do wieczornego picia to butla co2 nie będzie wymagana.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Samą schładzarkę i linię, ot przy okazji - jak odłączam kega, to myję keg i jednocześnie puszczam (to co mam myjącego w kegu) w obie. Warto nie tylko przepłukać ale zatrzymać na jakiś czas w linii żeby podziałało. Robię to raz częściej raz rzadziej - zależy od spożycia ;-) Generalnie jak odpinam pusty keg to łapią mnie wyrzuty sumienia... i żeby je zagłuszyć robię mycie, obiecuję nie podłączać kolejnej beczki... aż do kolejnego wieczora ;)

 

Teraz przepinam na zmianę piwo i wodę (gazowaną), więc piję czasem bąbelkowaną wodę o lekkim smaku piwa (jak w lodach o smaku piwa) i nie spinam się na czyszczenie co chwila.

W lato mam często podpięte 2 beczki: piwo i cydr. Ten drugi ze względu na wyższą kwasowość dobrze rozpuszcza co zostaje w linii po piwku i nie czuję potrzeby gruntownego czyszczenia co chwilę (żona wypije beczkę cydru w czasie w którym ja 2+ piwa, więc powiedzmy zrobię mycie po 2 beczkach piwa i połowie cydru ;-)

 

Ja do czyszczenia używam (rada z forum) proszku do zmywarki + OXI :)

 

PS.

Kran oczywiście wykręcasz i czyścisz osobno (więcej zakamarków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witajcie. Podbiję temat z takim oto pytaniem, porównującym chłodziarki Lindr z kegeratorem. Zrobiłem sobie kegerator z lodówki, trzymałem na testy go poza domem, testując zachowanie i wyszynk ;) Wyszło mi że keg w kegeratorze - czy to z piwem, czy z prosecco, czy z cydrem - spokojnie może stać pod butlą z CO2 dłużej niż miesiąc. 

Ale w domu nie mam miejsca na taką lodówkę, więc chcę zamówić Lindr. A tak jak moje hobby sport i produkcja piwa, co w parze raczej nie idzie, mam podejżenie iż dwa kegi na dwa krany mogą stać pod Lindr z butlą CO2 miesiąc a to i dłużej lecz w temperaturze pokojowej (kuchennej) +20-22°C.

I teraz pytanie - jeżeli kegi w niższej temperaturze kegeratora, wytrzymują długi czas, to czy w pokojowej temperaturze pod butlą CO2 wytrzymają podobny? 

Jakie macie doświadczenie - jaki najdłuższy bezproblemowy termin pod Lindrem mieliście kegi?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Edytowane przez olko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten czas mogę Ci napisać, że najdłużej w temp około 25°C, kegi stały około 2 tygodnie (w takim czasie zostały opróżnione) i nie było w piwie żadnych niepożądanych oznak zepsucia. Piwo wyszynkowane było przez tradycyjny nalewak kolumnowy i schładzarkę z bankiem wody lodowej. Najważniejsze by cała instalacja była szczelna. Dodatkowo po opróżnieniu kega, całą instalację przepłukuję roztworem oxi o temp. około 50°C, a przed połączeniem szybkozłączek spryskuję je i ball locki na kegach płynem do dezynfekcji. Możesz też pomyśleć o kegach z mniejszą pojemnością. Gaz po każdym wyszynku zakręcałem, a nalewaki polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, smola napisał:

Na ten czas mogę Ci napisać, że najdłużej w temp około 25°C, kegi stały około 2 tygodnie (w takim czasie zostały opróżnione) i nie było w piwie żadnych niepożądanych oznak zepsucia. Piwo wyszynkowane było przez tradycyjny nalewak kolumnowy i schładzarkę z bankiem wody lodowej. Najważniejsze by cała instalacja była szczelna. Dodatkowo po opróżnieniu kega, całą instalację przepłukuję roztworem oxi o temp. około 50°C, a przed połączeniem szybkozłączek spryskuję je i ball locki na kegach płynem do dezynfekcji. Możesz też pomyśleć o kegach z mniejszą pojemnością. Gaz po każdym wyszynku zakręcałem, a nalewaki polecam.

Bardzo dziękuję za informację. Właśnie mam kegi tylko 9 i 10 litrowe ;) Generalnie to, co piszesz - to raczej też dotyczy i Lindr, bo te urządzenia to są nalewaki z chłodzeniem wbudowanym. 

9 litrów w dwa tygodnie to daje 0.6 codziennie.. ;) Niby nic..  ale jakby zejść do 0.3 :)

 

Edytowane przez olko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.