Skocz do zawartości

Brew kit / nachmielony ekstrakt - gatunki i smak, porównanie.


domowepiwko.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy może pisać, ale tradycji już nie musi się trzymać. Najważniejsze, żeby Tobie smakowało, ja stwierdziłem tylko to, co widzę na zdjęciu. Te pszeniczne, które robiłem i które piłem zawsze były mętne, a że nie były kristallweizen, dlatego kwestionuję barwę. Może, tak jak pisze Samael, cukier wywołał dziwne odczucia wizualne?

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy najbliższej okazji wezmę ekstrakt zamiast cukru, ale przypominam, że robiłem to piwko onegdaj z 2 puszek nachmielonych (nie dodawałem cukru) i wyszło KLAROWNE, PRZEJRZYSTE, BEZ ZMĘTNIENIA, w ogóle o czym mowa, czy da się uzyskac zmętnienie z gotowca_?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego witbier'a opierałem na Coopers'owskim brewkit'cie-był i mętny i bez cukru.

 

nie wiem jak wychodzi coopers nie miałem okazji testować, ale to od wesa wychodzi tak, nie chaciałbym tu off topa rozwijać, ale temat na pewno przyda się początkującym piwowarom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dziś przyszło do mnie takie coś, więc za jakiś czas i to opiszemy:

 

 

44f9060203b9658fm.jpg

 

I jak wyszło ? U mnie stoi od tygodnia na burzliwej i jak nigdy rurka mi nie 'pyrkała', tak teraz chodzi jak szalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w tym sklepie http://www.bimberhob...?id_category=24, ale widzę, że IPA już im zeszła. Sam kit chyba produkcji brytyjskiej z tego co pamiętam.

 

Znalazłem jeszcze stronę producenta http://www.makeyourowndrinks.co.uk/

Edytowane przez BoRkens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I właśnie to IPA dostałem.

 

Zalety: łatwość, bo jednak w worku, ilość, bo więcej niż standardowo, drożdże-szybko ruszyły po rehydratacji i jest ich 10g, ładnie pachnie, rokowania są dobre, bardzo atrakcyjna cena

Wady-dodatek 1kg (cukru czy czegoś innego) do ekstraktu daje raptem 11 blg, więc IPA to nie jest, trzeba dodać więcej żeby miało historyczne 15 blg, smakowo-troszkę przechmielone-ułagodziłem dodatkiem przypraw, jakich używano czasem przy IPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że było to moje pierwsze piwo - IPA z worka, trudno mi opisać piwo rzetelnie. Jak dla mnie bardzo fajne piwko. Cytrusy wyczuwalne, porównując z Rowing Jack to brakuje jakby smaku iglastego. Kolor jasno miedziany, bursztynowy raczej to nie był. raczej klarowne. Jak dla mnie przejście z koncerniaków od razu na IPA home made to był szok dla kubków smakowych. Znajomi mówili też, ze zupełnie nie byli przygotowani do takiego smaku ale z każdym łykiem smakowało bardziej. Udało mi się nawet zarazić mojego ojca podejściem do piwowarstwa domowego - był mega sceptykiem widząc moją nową pasje. IPA wpisze się na pewno na stałe do mojego MENU.

 

Co do innych kitów tego producenta to mam na tapecie narobione na święta Pilsnera z worka. Butelkowany co prawda 4.03 ale no nie było możliwości wcześniej. Z pierwszej próby takie wrażenia - Kolor jasno złoty do złoty, smak przyzwoity mimo krótkiego leżakowania, piana średnia, słabo utrzymująca się, wysycenie średnie choć użyłem 7g/l glukozy. goryczka średnia aczkolwiek mam niewyrobiony jeszcze jęzor, porównując z Noteckim Jasnym to trochę wyraźniejsza. Ogólnie to bardzo sobie chwale tym bardziej że oba worki udało mi się kupić z Bimber Hobby po 44 - (pierwsza dostawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pozwolę sobie odkopać. O tym brewkicie niewiele jest info, więc może kogoś zainteresuje opis (zdjęcie zapożyczone).

 

Make your own beer Nut Brown Ale

 

8018small.jpg

  • Objętość: 20 L.
  • Surowiec do fermentacji: 0,8 kg glukozy.
  • Surowiec do re-fermentacji: glukoza, ok. 8 g na L.
  • Fermentacja:
    • 2015.05.24 - 2015.06.08 - fermentacja górna, drożdże z zestawu. W siódmym dniu dodałem do fermentora chmiel z zestawu. Temperatury na poziomie 20,5 - 22 °C. Blg startowe - nie zmierzone :(, końcowe: 3.
    • 2015.06.08 - rozlanie do butelek.
    • 2015.06.16 - od tego dnia piwko leżakuje w piwnicy (temp. ok. 10 - 12 °C).
  • Degustacja: 2015.06.23 (trochę wcześnie, ale co tam).
    • Smak: Dość delikatny, odrobinę może słodkawy i "przepalany" w tle. Posmaki mleczne, ale całkiem przyjemne. Właściwie brak goryczki, w dalekim tle jakby odrobinę kwaskowe (ale to raczej wina krótkiego leżakowania).
    • Zapach: Taki roślinno - kwiatowy, stosunkowo mocny.
    • Piana: Gęsta, kremowa, lekko brązowa. Po ok. 10 minutach redukuje się do ok. 0,5 cm i tak już zostaje do samego końca. Bardzo fajna. :)
    • Kolor: Brązowo-rubinowy(?), mętny.
    • Nagazowanie: średnie, nie przeszkadzające - w sam raz dla tego piwa.
    • Całokształt: Ogólnie smaczne piwo, choć na razie brak posmaków orzechów laskowych (może pojawią się później). Przypomina mi odrobinę Wexford Irish Style Cream Ale (z Carefoura), ale tutaj jest trochę posmaków palonych, przez co nie jest takie mdłe i wodniste.
Edytowane przez luk1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy robiłeś coś z MasterPinta, ale one mają w składzie cukier. Co prawda po słodzie, ale (jeśli trzymają się zasady "większy udział w składzie - prędzej na liście") to i tak może być 49% cukru. Dodaj do tego cukier zamiast syropu słodowego i już nic tylko drożdżami rasy Mockba potraktować :)

 

Można wstawić takiego MasterPinta bez dodatków (fejnie chmielony wyszedł, wstawiałem dla eksperymentu). Jeśli już na 23l to koniecznie z ekstraktem słodowym.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Godzinę temu, Reters napisał:

Odkopię temat. Czy ktoś z was miał styczność z brewkitami Mangrove Jacks? Jeśli tak będę wdzięczny o recenzje jak największej ilości?

Kolega w pracy coś rzeźbił :) Nie piłem, ale ponoć mu wyszło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.