Skocz do zawartości

piwo czuć octem


bartekiaga1

Rekomendowane odpowiedzi

Szklana kula się zepsuła.

Opisz co jak robiłeś, jak chłodziłeś, czym i jak dezynfekowałeś, ile razy gmerałeś, jak przelewałeś, do czego - czym itd itd.

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literatura mówi, że infekcję octową najłatwiej złapać od wody - surowej kranówki.

Z tym się nie spotkałem. Za to czytałem, że do octu trzeba powietrza. Nieszczelny fermentor na cichej, zbyt długa cicha. Nie wiem co jeszcze. Jedno piwo od tierro, które dostałem miało nuty octowe i było bardzo słabo nagazowane, prawdopodobnie kapsel puszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje jeszcze pytanie czy posmak kwaskowy ma zapach octowy, czy może jest kwaskowy od fermentacji mlekowej, w pierwszym poście kolega napisał, ale kwestia czy ma pewność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... a ja myślałem że acetobakterii jest najwięcej w powietrzu.

Wiemy że bakterie te odpowiedzialne są za psucie się artykułów spożywczych (utleniają związki organiczne do kwasów organicznych), owoców, win itp. ale o wodzie nie słyszałem :D

 

Aż zaglądnąłem na stronę mojego dostawcy:

Dostarczana przez nas woda posiada bardzo dobre parametry, jest idealnie przejrzysta, posiada tak doskonały smak i zapach, że można pić ją prosto z kranu ? bez gotowania. Jej jakość potwierdzona jest przez regularne badania, które prowadzimy kilka razy dziennie.

W trosce o mieszkańców w Zakładzie Uzdatniania Wody zastosowano najnowocześniejsze na świecie metody uzdatniania wody, z ozonowaniem pośrednim i filtrami węglowymi.

Efektem zastosowania nowych rozwiązań jest niemal zerowa mętność i barwa dostarczanej wody oraz bardzo dobre oczyszczenie ze szkodliwych dla zdrowia substancji organicznych, w tym detergentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.