Skocz do zawartości

fermentowalność ekstraktu barwiącego


Stasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś dodawałem do koźlaka przy butelkowaniu trochę ekstraktu barwiącego - zastanawiałem się jak go uwzględnić w ilości cukru. Wtedy uwzględniłem chyba źle (lub też być może za wcześnie zabutelkowałem), bo się piwo przegazowało. :smilies:

Tym razem zrobiłem więc eksperyment: wziąłem kilka łyżek ekstraktu barwiącego WES, rozpuściłem w wodzie tak żeby dostać 12°Blg i to zadałem drożdżami Koelsch.

No i kto zgadnie: do ilu ofermentowało? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... koniec konkursu. :)

Nie było łatwo trafić, bo z 12°Blg zakończył fermentację na... 7,5°Blg!

Szok! To jedynie 37,5%! No ale w sumie może i to możliwe - w końcu w zdecydowanej części robiony jest ze słodu barwiącego który wiele cukrów fermentowalnych nie ma. :D

Ale może na wszelki wypadek powtórzę kiedyś eksperyment na jakichś innych drożdżach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dodawałem do koźlaka przy butelkowaniu trochę ekstraktu barwiącego - zastanawiałem się jak go uwzględnić w ilości cukru. Wtedy uwzględniłem chyba źle (lub też być może za wcześnie zabutelkowałem), bo się piwo przegazowało. :beer:

Tym razem zrobiłem więc eksperyment: wziąłem kilka łyżek ekstraktu barwiącego WES, rozpuściłem w wodzie tak żeby dostać 12°Blg i to zadałem drożdżami Koelsch.

No i kto zgadnie: do ilu ofermentowało? :)

Dlaczego dodawałeś przy butelkowaniu , był za jasny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dodawałem do koźlaka przy butelkowaniu trochę ekstraktu barwiącego - zastanawiałem się jak go uwzględnić w ilości cukru. [...]

Dlaczego dodawałeś przy butelkowaniu ' date=' był za jasny?[/quote']

Dokładnie. Jakoś taki jasny mi się przy pomiarze blg wydał i do glukozy dodałem wtedy 50g ekstraktu barwiącego.

Piwo to jest teraz, tj. ponad rok od butelkowania (wywiozłem do rodziców skrzynkę i zapomniałem - miło się jest tak się zdziwić :beer:) mocno przegazowane, ale nie przypuszczam, żeby te 50g ekstraktu barwiącego na 20l piwa dużo zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.