Skocz do zawartości

Pierwsze zacieranie, intrygujący problem...


JaxDraken

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Podczas swojego pierwszego zacierania miałem problem z temperaturami. Podczas przerwy zcukrzającej nie jestem pewien czy cały cukier został przerobiony jednak blg jest właściwe tzn. 12°Blg. Czy właściwy poziom BLG świadczy o dobrze przeprowadzonej próbie rozkłądającej cukry ze słodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy właściwy poziom BLG świadczy o dobrze przeprowadzonej próbie rozkłądającej cukry ze słodu?

Najważniejsza jest próba jodowa(negatywna).Ona pokazuje czy proces zacierania można uważać za zakończony .

 

Ile czasu zacierałeś?

Edytowane przez zoltek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, skrobia tak samo podnosi Balling jak maltoza i dekstryny. Tylko negatywny wynik próby jodowej może świadczyć o prawidłowym przebiegu zacierania.

 

Edit: Przy takim profilu zacierania wszystko powinno* wyjść dobrze, o ile nie przekroczyłeś krytycznej temperatury 78°C

 

* - w 99,9% przypadków.

Edytowane przez TomX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli fermentuje brzeczkę ze skrobią? jedynie poziom alkoholu będzie niski tak?

Słyszałem, że pozostała w brzeczce skrobia może powodować zmętnienie piwa lub większe narażenie na infekcje (późniejsze szybsze popsucie się piwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej :)

jedyne co mogłoby się przydarzyć to przekroczenie 78-80°C kiedy skrobia kleikuje się (zmienia w krochmal) i będzie stanowić trwałą mętną lub opalizującą zawiesinę, w każdym innym wypadku opadnie na dno. Oczywiście dokona się to podczas gotowania z chmieleniem, ale dobrze przeprowadzona filtracja zapobiegnie temu :) Zawsze śladowe ilości skrobi pozostają w zakamarkach łuski.

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko problem z otyłością przy spożywaniu dużych ilości piwa i znalezenie roboty i można powiedzieć ze jestem spełnionym człowiekiem:D
Tuczące własności piwa to mit.

Jedna przeszkoda z głowy :)

Tym bardziej jeśli znajdziesz robotę. :)

Czego oczywiście życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy godzinkę pobiegać by zrobić miejsce na 700 kalorii czyli miejsce na kilka piw i coś do tego ;)

Z piątku na sobotę zrobiłem więc miejsce na kilkadziesiąt piw, jeśli nie kilkaset :P 60km o własnych, najprawdziwszych nogach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.