Skocz do zawartości

Wyeast 3789-PC Trappist Blend


Rekomendowane odpowiedzi

Nowa (no, z 2009), limitowana mieszanka od Wyeasta.

 

Beer Styles: Belgian Specialty Ale, Belgian Pale Ale, Flanders Red, Oud Bruin

 

Profile: A unique blend of Belgian Saccharomyces and Brettanomyces for emulating Trappist style beer from the Florenville region in Belgium. Phenolics, mild fruitiness and complex spicy notes develop with increased fermentation temperatures. Subdued but classic Brett character.

 

Alc. Tolerance 12% ABV

Flocculation medium

Attenuation 75-80%

Temperature Range 68-85°F (18-30°C)

 

 

Style piw: Belgian Specialty Ale, Belgian Pale Ale, Flanders Red, Oud Bruin

 

Profil: Unikalna mieszanka belgijskich Saccharomyces i Brettanomyces do naśladowania stylów Trappistów z regionu Florenville w Belgii. Fenolowe, łagodnie owocowe i złożone przyprawowe nuty rozwijają się przy podwyższonej temperaturze fermentacji. Przygaszony ale klasyczny charakter dzikich drożdży Brettanomyces.

 

Tolerancja na alkohol 12% ABV

Flokulacja średnia

Odfermentowanie 75-80%

Zakres temperatur 68-85°F (18-30°C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, mam pewne doświadczenia z tymi drożdżami. Wykonałem na nich 6 warek (zawsze warzę po 2 warki, więc na 6 warek 2 razy zbierałem gęstwę). Jedno co mogę o nich napisać to to, że to są to najżarłoczniejsze z wszystkich drożdży jakie miałem.

 

#24 Belgijskie Pale Ale z 12blg odfermentował do 1,5 blg (świeże drożdże 1/2 porcji - 25l brzeczki)

#25 Belgijskie Speciality z 15blg odfermentował do 2,5 blg (świeże drożdże 1/2 porcji - 25l brzeczki)

#26 Klasztorniak Dubbel z 18blg odfermentował do 0,5 blg (gęstwa)

#27 Przekręcony Dubbel z 17blg odfermentował do 0,5 blg (gęstwa)

#28 TRIPEL z 21blg odfermentował do 0 blg (gęstwa)

#29 Witbier z 11blg odfermentował do 0 blg (gęstwa)

 

O smakach i aromatach nie pisze... mi i znajomym smakuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamierzam użyć tych drożdżaków i zastanawiam się czy dać je na pierwszy rzut czy zaszczepić brzeczkę jakimiś "normalnymi" belgami a te dołożyć później. Ma ktoś doświadczenie z tymi drożdżami?

Chodzi mi bardziej o walory smakowe niż odfermentowanie, chciałbym żeby piwo zbliżone było bardziej do orvala niż lambica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam użyć tych drożdżaków i zastanawiam się czy dać je na pierwszy rzut czy zaszczepić brzeczkę jakimiś "normalnymi" belgami a te dołożyć później. Ma ktoś doświadczenie z tymi drożdżami?

Chodzi mi bardziej o walory smakowe niż odfermentowanie, chciałbym żeby piwo zbliżone było bardziej do orvala niż lambica.

Choć doświadczenia z tymi drożdzami nie mam, to ja bym fermentował nimi od początku.

Nie mają bakterii kwasu mlekowego, nie będą bardzo lambikowe.

Edytowane przez sziszi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że zrobię tak dla porównania - zaszczepię jeden fermentator na start burzliwej, a w drugim tylko podam dawkę do cichej fermentacji. Piwo będzie miało długi czas leżakowania więc "stajnia" powinna być. :monster:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.