Skocz do zawartości

Przepisy: Koźlak


tzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przepis na koźlaka jest chyba nieścisły. W/g definicji koźlak jest piwem dolnej fermentacji, więc droźdże safale i 20 °C nie za bardzo do niego pasują. Nie wiątpie że piwo mogło wyjść pyszne, ale nie jest to "koźlak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepis na koźlaka jest chyba nieścisły. W/g definicji koźlak jest piwem dolnej fermentacji, więc droźdże safale i 20 °C nie za bardzo do niego pasują. Nie wiątpie że piwo mogło wyjść pyszne, ale nie jest to "koźlak"

Zgadza się, nie do końca jest to koźlak. Tym bardziej, że takie piwa powinno się warzyć przez zacieranie dekokcyjne nie infuzyjne.

Receptury są po prostu bardzo poglądowe i raczej nastawione na fakt, aby piwo było udane. Poprawna dolna fermentacja, to nie łatwa sztuka.

Przy okazji, jeżeli chcesz zaproponować swoją recepturę to oczywiście gorąco zachęcamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam więc do dyskusji na temat koźlaków :)

Mój jedyny dotychczas stworzony koźlak 16blg, miał dwa razy więcej słodu monachijskiego niż pilźnieńskiego i karmelowy ciemny. Zacieranie infuzyjne z jedną przerwą opadającą z 70 do 63 C. Wyszedł dzięki temu bardzo treściwy w smaku ale nie powalający zawartością alkoholu.

Chmielenie - generalnie takie jak w dziale receptur.

Fermentacja - dolna, końcowe blg=5. Fermentacja w okolicach 12 stC. Leżakowanie, niestety w aż 16 stC.

Piwo dla wytrwałych. Piwo musi długo leżakować aby nabrać smaku. W moim przypadku pokazało pełnie swojego bukietu po 3 miesiącach, być może że przy niższej temp leżakowania czas ten będzie jeszcze dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze stylem - koźlaki powinny być robione bez użycia słodów karmelowych i metodą dekokcyjną. Ja przy warzeniu swojego (dotychczas jedynego) koźlaka zastosowałam metodę dekokcyjną, ale nie powstrzymałam się przed użyciem słodów karmelowych.

Piwo wyszło moim zdaniem całkiem dobre, zobaczymy tylko jak je inni ocenią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.