Skocz do zawartości

6 Zbóż od centrum piwowarstwa


JaxDraken

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już, to całą fermentację w 24oC a dopiero potem , jak już odfermentuje to na tydzień do piwnicy. Jak obniżysz temperaturę zanim drożdże skończą robotę, to mogą "przysnąć" i piwo będzie niedofermentowane. Potem obudzą się w butelkach i granaty gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak mierzycie temperaturę to najlepiej temperaturę cieczy na danej wysokości. Temperatura przy samej ziemi przeważnie jest niższa (wyjątkiem jest posiadanie ogrzewania podłogowego) zaś czym wyżej tym ciepłej. Ja po tygodniu fermentacji burzliwej przeważnie przedstawiam fermentor ok 1m wyżej - daje mi to temperaturę wyższa o jakiś jeden stopień Celsjusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jesli chodzi o odczyt temperatury fermentacji - to robię go za pomocą termometru ciekłokrystalicznego naklejonego na fermentor.

 

Koniec końców - chyba zrobię tak iż T58 zadam do brzeczki w temp ok 26-27 stopni, i rano, dzień później zniose to do piwnicy, gdzie powoli będzie spadała temperatura - do owych 18-19 stopni.

 

Na poczatku drożdze powinny dostać 'kopa' no i 'srać' fenolami ;-)

 

Rok temu robiłem dubla na T58, i pierwszego dnia temepratura fermentacji skoczyła mi do niemal 30 stopni, wskutek nagrzania sciany budynku...Potem zniosłem to piwo do piwnicy na resztę fermentacji, gdzie powoli zbiło temperaturę...

No i rezultaty były wiecej niż zadowalające...

 

Jeszcze jedno - nie zamierzam robić fermentacji cichej, tylko około 2tygodniową burzliwą...

Edytowane przez maro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.