Skocz do zawartości

6 Zbóż od centrum piwowarstwa


JaxDraken

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, w rurce nie ma bulgotania jednak w momencie wypuszczenia przeze mnie CO2 poziom zaczyna się wyrównywać w obu zbiorniczkach wiec CO2 jest produkowane, w małych ilościach ale jest, Zapach brzeczki taki sam jak na burzliwej wiec chyba nie ma zakazenia. Swoją drogą niezłe dowcipnisie z tych producentów plast-box'ów, żeby otworzyć ich fermentator trzeba McGyver'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde juz 24h od przelania na cichą i nie ma bulgotania, może butelkować?

Jak ci przeszkadza brak bulgotania, możesz sprawdzić sposób oldschoolowy - otwórz wieko i włóż do środka zapaloną zapałkę. Jak zgaśnie - wszystko ok, wydziela się CO2, czekaj. Jak nie zgaśnie to gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgaśnie - wszystko ok, wydziela się CO2, czekaj. Jak nie zgaśnie to gorzej :)

Eee :) :) Zadziała myślisz taki patent ? W dużych zbiornikach i stężeniach CO2 to pewnie owszem, ale w naszym wiadereczku to chyba nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zgaśnie - wszystko ok' date=' wydziela się CO2, czekaj. Jak nie zgaśnie to gorzej :)[/quote']

Eee :) :) Zadziała myślisz taki patent ? W dużych zbiornikach i stężeniach CO2 to pewnie owszem, ale w naszym wiadereczku to chyba nie :)

Zdarzało mi się kilka razy sprawdzić patent z zapałką na burzliwej - działał :) tzn. zapałka gasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, piwo uwarzone tylko 2 pytanie: Czy to normalne ze piwo które uwarzyłem z 6 zbórz kopie 3x mocniej od sklepowego, 4x0,5 lecha = 2x0.33 tego 6 zborzowego... Upojenie dziwne, mocne ale szybko przechodzi, w dodatku w fermentatorze z resztki drożdży i kilka kropel brzeczki zrobił się... Aceton O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To nie jest normalne. Powinno być wręcz na odwrót. Podejrzewam, że w trakcie fermentacji coś poszło nie tak (za wysoka temperatura?) i drożdże wytworzyły sporo alkoholi wyższych i innych "śmieci" tzw. fuzli, które walą w dekiel jak młot kowalski. Dodatkowo ten aceton o którym wspominasz - może wskazywać na jakieś zakażenie, a Bóg jeden raczy wiedzieć co bakterie tam naprodukowały.

 

Moja rada? Poczekać. Takie wady czasem zanikają z czasem. Jak się da to wypić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

..po pracowitych 11 godzinach w koncu zakonczylem proces warzenia tego piwka..;) Filtracja okazala sie istnym koszmarem..jakies 2,5-3h sie to przebijalo przez oplot..wszyscy straszyli Witbierem ktory przeszedl gladko a tu ten zestaw mocno sie postawil ;) Wyszlo 19l o blg 13..poszlo w fermentor i niech drozdze robia swoje ;) podsumowujac..maly jubileusz..10 warka uwarzona :) pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam pytanie do osób, które warzyły już ten zestaw

 

Jaką temperaturę frementacji na T58 rekomendujecie ?

Mam do wyboru:

- ok 18.5 C, w piwnicy

- ok 24 C - na szafie, w pokoju dziecinnym ;-P

 

Warzyłem kiedys dubla na T58 , który rozpoczynał fermentację w temperaturze ponad 25C , co poskutkowało bardzo przyjemną fenolowością w tym piwie ;-)

 

PS. Jeśłi chodzi o fermentację - to myślę żeby zrobić tylko fermentację burzliwą - trwajaca 2 lub 3 tyg (zależnie od dostepnego czasu)

Edytowane przez maro86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Zatem burzliwa będzie w 24-25 stopniach.

 

Rozważam jeszcze taki zabieg:

Pierwsze 4-6 dni fermentacji w 24-25 stopniach - tak by drożdże 'naprodukowały' przypraw. 

A potem zniosę to do piwnicy, po to by w spokoju mogło się sklarować przez kolejny tydzień, gdzie będę miał ok 18-19 stopni.

 

Wolałbym nie butelkować w dziecinnym -  butelkowanie w piwnicy będzie mi nastręczało mniej problemów.

 

Jak waszym zdaniem może taki zabieg wpłynąć na profil piwa ?

Takie kombinowanie dużo nie napsuje ??

Czy lepiej odpuścić i  całośc fermentacji przeprowadzić w 24C ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.