Skocz do zawartości

BrooWAR - czyli własny program który (będzie) wspomaga(ł) piwowara ;)


banzaj

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

Zapewne część z was korzysta z programów wspomagających pracę browaru, takich jak np. BeerSmith. Jak już kiedyś wspomniałem na forum, planowałem napisać własną aplikację, może nie aż tak złożoną, ale mimo to możliwie pomocną. Różnie to u mnie z czasem bywa, ale kawałek po kawałeczku walczę z programikiem który roboczo nazwałem ?BrooWAR?.

 

Od strony technicznej, jest to aplikacja pisana w języku C#, oparta o .NET Framework 3.5, korzystająca z plikowej bazy danych SQLite.

W obecnej chwili, aplikacja może stosunkowo niewiele.

 

Prosta ?piwnica? pozwalająca wyświetlić nasze piwa z bazy danych (fot 1)

I początek strony podsumowania, czegoś w stylu popularnego w wielu aplikacjach dashboarda (fot 2)

Można w niej dodać warkę bez zagłębiania się w jej dokładną specyfikację (fot 3)

 

To co udało się zrobić i z czego jestem zadowolony to: stworzenie dość sensownych partii kodu, które znacznie ułatwią i przyspieszą dalszą pracę; napisanie od zera kalendarza z którym da się coś sensownego zrobić; dogadanie się z bazą danych. Można wręcz powiedzieć że najbardziej żmudna część roboty za mną, bo większość tego co teraz będę robił, będzie miało prawie natychmiastowy efekt i powinno działać.

 

Potrzebuję waszej pomocy. Chciałbym wiedzieć co według was warto zaimplementować, czego brakuje w innych programach, albo po prostu co będzie przydatne. Do teraz programowałem trochę na dziko, wiedząc co muszę zrobić, ale dalej bez dobrego planu nie ruszę.

 

Oto co ja chciałbym jeszcze na pewno dorobić i/lub nad czym obecnie pracuję:

 

1. Strona podsumowania:

- wyświetlenie szczegółów piwa

- bezpośrednie przejście do edycji z listy zdarzeń danego dnia

2. Piwnica:

- filtrowanie wyświetlanych wyników

- przejście do edycji

- szybka edycja

- wyszukiwanie na liście

- stronicowanie

3. Zasoby:

- dodawanie, edycja i wyświetlanie zasobów (podobne do listy piw w ?piwnicy?)

- podpięcie wykorzystywanych zasobów do Warek

- być może tworzenie list zakupów/zapotrzebowania

4. Warka:

- możliwość dokładniejszej specyfikacji danej Warki, ew. wsparcie samego procesu warzenia

- podpinanie zasobów

5. Dodatkowe:

- książka przepisów (z możliwością jakiegoś szybkiego dodawania, np. kopiowanych z forum wg zadanego schematu)

- możliwość samodzielnego ustawiania kolorków w kalendarzu i na listach i ogólnie umożliwienie spersonalizowanej konfiguracji

- możliwość samodzielnej zmiany bazy danych (jeśli ktoś chciałby się np. wymienić swoją)

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to będę wdzięczny za konstruktywną pomoc w części merytorycznej. Częścią techniczną zajmuję się sam i tutaj pomocy na razie nie potrzebuję. Program udostępnię wszystkim na licencji freeware (oczywiście jak już będzie gotowa jakaś sensowna całość :) ).

Edytowane przez banzaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast odkrywać koło dołączysz do twórców Brewtarget?

Na pewno przyda im się dodatkowy programista z zapałem i pomysłami. Wydaje mi się, że lepiej tworzyć jeden dobry program niż wiele małych, często niedokończonych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze,

Zapewne część z was korzysta z programów wspomagających pracę browaru, takich jak np. BeerSmith. Jak już kiedyś wspomniałem na forum, planowałem napisać własną aplikację, może nie aż tak złożoną, ale mimo to możliwie pomocną. Różnie to u mnie z czasem bywa, ale kawałek po kawałeczku walczę z programikiem który roboczo nazwałem ?BrooWAR?.

 

Od strony technicznej, jest to aplikacja pisana w języku C#, oparta o .NET Framework 3.5, korzystająca z plikowej bazy danych SQLite.

W obecnej chwili, aplikacja może stosunkowo niewiele.

Jako, że troche po fachu to w tym przypadku wybór c# nie jest dobrym pomysłem bo uwalasz na wstępie 2 platformy które wbrew pozorom są dość popularne.

c++, java ewentualnie bo to da się w miarę przenieść na l'xa czy ios'a, a z # będą boje.

 

A poza tym tak jak bimbelt napisał, nie wiem czy warto ... ale jak masz zapał to jak najbardziej :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program piszę żeby nie zardzewieć po prawdzie :) Ale już z założenia ma on robić całkiem co innego niż Brewtarget. BrooWAR ma z założenia być programem pomagającym w organizacji pracy i pozwalającym ogólnie zebrać to co się robi do kupy.

 

Co do przenośności aplikacji - w pewnym stopniu zapewnia ją Mono. Ja jestem człowiekiem multiplatformowym, ale mimo wszystko chwalę sobie okienka i korzystam z nich z lenistwa. Będzie więcej czasu to pomyślę, ale tak czy inaczej zostanę przy szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że troche po fachu to w tym przypadku wybór c# nie jest dobrym pomysłem bo uwalasz na wstępie 2 platformy które wbrew pozorom są dość popularne.

c++, java ewentualnie bo to da się w miarę przenieść na l'xa czy ios'a, a z # będą boje.

 

A poza tym tak jak bimbelt napisał, nie wiem czy warto ... ale jak masz zapał to jak najbardziej ;)

 

pozdrawiam

Dlaczego nie? Założę się, że za pięć lat .NET wyprze Javę (jeżeli Visual Studio Express będzie cały czas darmowe).

A poza tym, z tego co wiem, trwają prace nad przeniesieniem .NET na Linux/Unix.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.