Skocz do zawartości

fermentacja nie rusza


madmac

Rekomendowane odpowiedzi

Przelałem ponieważ tak było w instrukcji. Wszędzie gdzie czytałem, wyznacznikiem była ilość dni a nie blg. Poszukam później, ale w jednym z opisów było stwierdzienie, że przy przelewaniu nie ma sesnu mierzyć blg bo to nic nie znaczy. ;)

Cóż ide dosypać grzybków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie póki co zeszło z 13 do 3.5 i nie wiem ile jeszcze trzymać na burzliwej. Martwi mnie jednak coś innego i może też mi pomożecie. Pierwsza nastawiona warka (stout od WESa) po 5 dniach burzliwej przelana na cichą. Przy przelewaniu bylo 5°Blg i od tygodnia nic sie nie zmienilo. Wiem ze ponizej 4 nie mozna zabutelkowac ale nie wiem co teraz zrobic... ;)

Dlaczego nie można ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej temp. fermentowałeś tego stouta,też 28°C ??Natleniłeś choć trochę brzeczkę?Co do pierwszej warki to lej na cichą. Fermentacja cicha służy przede wszystkim by sklarować piwo a od spadku Blg jest fermentacja burzliwa, na cichej wiele już Ci nie zejdzie.

Następną w warkę spróbuj z zacieraniem, to nie takie trudne :smilies:

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie póki co zeszło z 13 do 3.5 i nie wiem ile jeszcze trzymać na burzliwej. Martwi mnie jednak coś innego i może też mi pomożecie. Pierwsza nastawiona warka (stout od WESa) po 5 dniach burzliwej przelana na cichą. Przy przelewaniu bylo 5°Blg i od tygodnia nic sie nie zmienilo. Wiem ze ponizej 4 nie mozna zabutelkowac ale nie wiem co teraz zrobic... :smilies:

Dlaczego nie można ?

Źle się wyraziłem. Miałem na myśli "powyżej". Tak mi doradzono.

 

Temperatura burzliwej tego Stouta wahała się między 23 a 26°C. Brzeczka była chyba nieźle napowietrzona, a w każdym razie nie pominąłem tego etapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura burzliwej tego Stouta wahała się między 23 a 26°C. Brzeczka była chyba nieźle napowietrzona, a w każdym razie nie pominąłem tego etapu.

Wydaje mi się że ciut za wysoka, ja fermentuje górniaki zazwyczaj 21-22°C i nie zeszło mi nigdy gorzej niż do 3,5 °Blg. A w jakiej temp trzymasz na cichej?

Edytowane przez ukko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie póki co zeszło z 13 do 3.5 i nie wiem ile jeszcze trzymać na burzliwej. Martwi mnie jednak coś innego i może też mi pomożecie. Pierwsza nastawiona warka (stout od WESa) po 5 dniach burzliwej przelana na cichą. Przy przelewaniu bylo 5°Blg i od tygodnia nic sie nie zmienilo. Wiem ze ponizej 4 nie mozna zabutelkowac ale nie wiem co teraz zrobic... :smilies:

Dlaczego nie można ?

Źle się wyraziłem. Miałem na myśli "powyżej". Tak mi doradzono.

 

Temperatura burzliwej tego Stouta wahała się między 23 a 26°C. Brzeczka była chyba nieźle napowietrzona' date=' a w każdym razie nie pominąłem tego etapu.[/quote']

A jeśli nie będzie chciało spaść poniżej 4 przez 2 miesiące ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 lat później...

Pozwolę się podpiąć z  pytaniem. 

 

Od zadania drożdży moja 21 godzina , drożdże podały na dno i cisza . Us-05  , aktualna temp 16 st , Zamawiać nowe drożdże ? Czekać czy może na jakiś czas do cieplejszego miejsca dać żeby drożdże się rozbujały ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.