Skocz do zawartości

Minibrowar w Czechach.


Marmur

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, sobie puki co teoretycznie myślę o otwarciu minibrowaru w Czechach. Na razie wygrzebałem z wujka Google informacje o sprawach podatkowych. Dochodowy liniowo 15% do tego przy działalności rzemieślniczej można zastosować ryczałt kosztów w wys. 60% bez faktur (jeśli obrót roczny nie przekracza 25 000 000 Kč) ale czy produkcja piwa pod to podlega nie wiem. VAT 20%. Stawki akcyzy są zależne od produkcji i tak w 2010 (na 2011 nie udało mi się znaleźć) Wynosiły (w Kč za 1 hl na °Plato):

  • Stawka podstawowa (pow. 200 000 hl rocznie): 32,00
  • Produkcja roczna do 10 000 hl: 16,00
  • Produkcja roczna od 10 000 do 50 000 hl: 19,20
  • Produkcja roczna od 50 000 do 100 000 hl: 22,40
  • Produkcja roczna 100 000 do 150 000 hl: 25,60
  • Produkcja roczna 150 000 do 200 000: 28,80.
Szukam informacji na temat wymagań co to lokalu, dopuszczenia sprzętu itp. Jakby ktoś przypadkiem trafił to będę wdzięczny za linki (mogą być po czesku). Ogólnie polska ambasada w Pradze się postarała i wydała takie cudo: http://praha.trade.gov.pl/pl/przewodnik sporo przydatnych informacji niekoniecznie branżowych. Edytowane przez Marmur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.