Skocz do zawartości

Tegoroczny, jednoroczny chmiel lubelski.


muavmf

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciach widać liście rośliny, która bardzo cierpi na niedobór składników pokarmowych. Niedobór taki może wynikać z tego, że w ziemi ich poprostu nie ma, lub ziemia jest zbyt kwaśna...

Wiesz, chyba trafiłeś w sedno. Ja tam się bawiłem w opryski a to zwyczajnie nawieźć trzeba było. Ziemia na działce faktycznie bardzo słaba, właściwie to bardziej działka leśna niż rolna, grunty piaszczyste, więc jak przygotowywałem cztery stanowiska pod uprawę (a wyczytałem, że chmiel lubi ziemię kwaśnawą) to kupiłem jeden worek substratu torfowego i po rozsypaniu równo na każde z stanowisk przekopałem je na głębokość szpadla i uznałem, że będzie OK. Jak widać nie było. Przynajmniej niech zostanie nauka dla czytających ten wątek.

 

Spróbuję teraz na jesieni przygotować nowe stanowiska z lepszą ziemią a wczesną wiosną przesadzę rośliny z jak największą częścią już wykształconego systemu korzeni i zobaczę, co to da.

Edytowane przez Wypij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kilka myślę, że wartych przeczytania informacji dotyczących chmielu, pojawiło się w Browamatorze

http://browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=7&przedm=4321143&=W_trosce_o_wlasny_chmiel_i_chmielnik...

O proszę... jakie fajne zdjęcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka myślę' date=' że wartych przeczytania informacji dotyczących chmielu, pojawiło się w Browamatorze

http://browamator.pl/szczegoly.php?grupa_p=7&przedm=4321143&=W_trosce_o_wlasny_chmiel_i_chmielnik...[/quote']

O proszę... jakie fajne zdjęcie. :)

:)

Zdjęcie Stasiek pierwsza klasa :) :)

 

ps:Stasiek jest autorem zdjęcia chmielu z niusa browamatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.