Skocz do zawartości

Tankofermentor z tworzywa.


thobeta

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna takiego tanku - czy ktoś ma jakieś opinie na ten temat ?

 

Cena w porównaniu do stalowego z nierdzewki jest rewelacyjna.

Wychodzi ok. 300zł + koszty przesyłki.

 

 

 

http://cgi.ebay.com/Minibrew-6-5-gallon-Conical-Fermenter_W0QQitemZ190240312576QQihZ009QQcategoryZ38172QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad tym zastanawialem. Pytanie jest, czy to sie oplaca. Jakie sa plusy i minusy?

 

Plusy:

1. Latwosc uzycia. Z fermentorem stozkowym nie musisz przekladac piwa z fermentora burzliwej do spokojnej. Po prostu po 2-3 tygodniach usuwasz drozdze i osad przez dolny zawor i po wszystkim.

2. Mniejsza szansa na zakazenie piwa - im mniej przenoszenia piwa, tym bezpierczniej.

 

Minusy:

1. Koszt. Taki fermentor stozkowy kosztuje $150. W porownaniu zwykly fermentor plastikowy kosztuje $10-$20, a szklany $30-$50.

2. Plastikowe fermentory nie sa najleprze, dgyz mozna je podrapac i nawet uzywanie chloru powoduje mikroskopowe zadrapania w ktorych moga sie schowac dzikie drozdze i mikroby ktore zarazaja piwo. Moze wiec jest bezpieczniej uzyc szklanego fermentora za $30-$50 niz plastikowego za $150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek to wszystko sprawa twojego widzimisię.

Masz kasę, warzysz non stop, lubisz takie gadżety, to kup, będziesz miał frajdę.

Ja nie kupię, bo warzę zbyt mało (średnio raz w miesiącu), a samo oglądanie go, mnie nie przekonuje.

Wiadra, pomimo swej prostoty, są dla moich amatorskich potrzeb wprost idealne.

Ale, na pewno bym ci go zazdrościł :smilies:.

Edytowane przez muavmf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie http://newstore.vvessel.com/index.php coś znalazłem 159 dol kanadyjskich . Wygląda ciekawie. Nigdy nie używałem fermentorów stożkowych ale na mój nos to może być pożyteczne. Zastanawia mnie tylko cena. 300 PLN + koszt przesyłki ( pewnie min 150 pln) a rozwiązanie moje to 35 PLN zwykły feremntor i 60 PLN szklany 25 L ( przelewam na cichą z jednego w drugi). Więc ponad 350 PLN za to że nie użyję wężyka tylko zaworu i zmniejszone ryzyko zakażenia piwa. Innym patentem było odwrócenie szklanego balonu do góry dnem i skonstruowanie korka o tak jak na zdjęciu. Jeśli by się udało to zaadaptować do dostępnych w Polsce balonów to mamy bardzo tanio higienicznie i wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tam na pewno jest rurka sięgająca dna.

 

Ale faktycznie można zrobić to ze zwykłego gąsiora od wina np. 60L. W korku robimy 3 otwory. W jednym jest Kranik spustowy na młode piwo w drugim kranik spustowy do gęstwy drożdżowej oraz w trzecim rurka do odprowadzenia gazów fermentacyjnych. Długości rurek dobieramy odpowiednio tak by ponad osadem znalazła się od spustu młodego piwa a to od osadu przycięta na wysokość korka tak by nam zebrała całe drożdże z burzliwej. Fermentacyjna do samej góry i wyprowadzona na zewnątrz ponad poziom brzeczki w balonie. Do tego stabilny trójnóg który stabilnie utrzyma nam baniak w tej mało naturalnej pozycji - ot cała filozofia za 100 złotych. A jesli użyjemy bańki 20L od wody mineralnej to z góry wystarczy wbić korek z rurką fermentacyjną - ale pojemność zbyt mała

 

Choć ja lubie gadżety i myślę że jakbym w Polsce widział taki fermentor z tworzywa to biorę od razu.Zgadzam sie z kolegą Andrzejem "muavmf" że to raczej do wiekszej amatorki. Ja też robie ok 2warek max w miesiącu. Ale prawde mówiąc perspektywa braku przelewania podoba mi sie i kusi mnie do jakiegoś pomysłu racjonalizacyjnego w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dochodzimy do ciekawych wniosków. Zastosowanie 20l pojemnika za wspomniane 100zł jest troszkę nieekonomiczne, biorąc pod uwagę, że w tym momencie mam zapełnione 5 fermentorów, tych za 20 zł i przymierzam się do zakupu kilku kolejnych.

 

Z kolei zastosowanie jednego takiego fermentora dużych rozmiarów, rodzi problem w czym zatrzeć/uwarzyć jego przyszłą zawartość. Ostatnio rozglądałem się za jakimiś garami do warzenia w okolicach 100l z nierdzewki, to cena ich (~800zł) przyprawiła mnie o ból głowy :smilies:

Edytowane przez komoona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.