Skocz do zawartości

pirosiarczyn sodu....


cyjarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj butelkowałem stouta, butelki i fermentator zdezynfekowałem roztworem pirosiarczynu sodu, jutro będę butelkował IPA. Niestety skończył mi się pirosiarczyn. Czy mogę użyć roztworu jutro po raz drugi? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z pirosiarczanem potasu bo trzymam w ręcznym spryskiwaczu jest to sens albo jaki środek do dezynfekcji można trzymać dłużej w takich spryskiwaczach bo nie chciał bym jakiejś zarazy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat używam pirosiarczynu sodu, lub potasu. Są to bardzo skuteczne środki, ale pod warunkiem, że wykorzystamy całe spektrum ich możliwości. Środki te działają w części kontaktowo, a w części gazowo, ważny jest też czas działania środka. Piro zamknięte szczelnie w fermentatorze na dłuższy okres (ok.1 miesiąca) zdezynfekuje go totalnie, choćby wcześniej były w nim infekcję, pleśnie itp. Używanie wielokrotne piro to godzenie się na zmniejszenie skuteczności, tracimy możliwość dezynfekcji gazowej, dwótlenek siarki w czasie przelewani ulatnia się, skuteczność roztworu drastycznie spada - jeżeli świadomie godzmy się na zmniejszoną skuteczność to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja praktyka wskazuje, ze pirosiarczyn dlugo przechowywany i w mniejszym stezeniu niz zalecane, jest nadal skuteczny. Nie, zebym komus polecal takie podejscie, po prostu ja tak robie. Z jednej strony nieco ryzykuje, a z drugiej oszczedzam i nie zanieczyszczam niepotrzebnie srodowiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie przetrzymywanie roztworu nie zmniejszy skuteczności pod warunkiem szczelności, nie jest to możliwe przy dezynfekcji butelek, w czasie przepłukiwania butelek dwótlenek siarki ulotni się, pozostały roztwór ma bardzo małą możliwość dezynfekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.