Skocz do zawartości

Miodosytnia Kielecka warzy piwo !


kaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Popełniłem piwo z ekstraktów płynnych. Przed prawdziwym warzeniem trzeba zaznajomić się z technologią ;)

 

Piwo o roboczej nazwie Brown Ale:

2 puchy ekstraktu bursztynowego WES

Drożdże Danstar Nottingham - Ale Yeast

25g Chinook 60'

15g Cascade 30'

20g Lubelski 10'

Wyszła brzeczka 12,5°Blg

Temperatura fermentacji 17-18°C

 

Fermentacja przebiega prawidłowo już tydzień, wczoraj wieczorem pomiar wykazał 2,5°Blg, piwko klaruje się ładnie. Dziś lub jutro pójdzie na fermentację cichą.

Początkowo byłem zaniepokojony, że brzeczka nie fermentuje bo po 8h po dodaniu uwodnionych drożdży w balonie była ciiiiisza. Nawet w tej sprawie dzwoniłem do kolegi erloy żeby zamówić kolejne drożdże :) Na szczęście wszystko zaczeło fermentować jak trzeba. Drożdże i tak zamówiłem ....

 

imag0274o.jpg

 

Jak myślicie wyjdzie coś z tego ?

 

Jak przystało na Miodosytnię popełniłem również coś na pograniczu miodu pitnego i piwa startowe 33-34°Blg. Jak coś z tego wyjdzie pijalnego dam znać.

 

Planuję również z pomocą kolegi sn_phoenix i w jego browarze zrobić pierwsze piwo ze słodów. Chciałbym żeby to był Dunkelweizen.

Proszę o jakieś porady dotyczące zestawu surowców jakie powinienem do takiego piwa zakupić.

 

W tzw. międzyczasie upiekłem na niedzielę kilka chlebków dla rodzinki.

 

img8252.jpg

 

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 276
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Powstała kolejna "warka" na 20l

Pszeniczne:

2xEkstrakt pszeniczny WES 1,7kg

14g Chinook 60'

25g Lubelski 3'

Sawbrew WB-06

12°Blg fermentacja w 17-18°C

 

Jak myślicie wyjdzie coś z tego pijalnego ??

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pić piwa na podobnym składzie. Wyjdzie Ci trochę ciemniejsze niż to co mogłeś zobaczyć w na forum, dość pełne w smaku (w obu przypadkach kwestia ekstraktów).

Spodziewałbym się również zbyt mocnej goryczki jak na ten styl. (wedle BeerSmitha powyżej 35 IBU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups to chyba przesadziłem z chmielem :lol: może jednak będzie się dało wypić.

Na opakowaniu z chmielem napisane jest:

Chinook zaw. alfa-kwasów 11,6%

Lubelski zaw. alfa-kwasów 3%

 

Jak wyliczyć goryczkę ??

 

Druga sprawa to barwa.

WES podaje, że barwa tego ekstraktu to 30-90 EBC (spory rozrzut swoją drogą) ale to chyba barwa tego nierozcieńczonego syropu ??

Dałem 18l wody, jaka będzie barwa piwka ??

 

Kurcze a robienie mniodów było takie proste :lol: a tu zachciało się chłopu na starość piwa nawarzyć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goryczkę można policzyć w programie piwowarskim (za darmo: QBrew, BrewTarget) lub używając jakiegoś kalkulatora online, poszukaj googlem "hop bitterness calculator".

 

Robiłem takie piwko i kolor wyszedł ciemnobursztynowy, tak na oko pod 20EBC.

 

Wprawisz się. Na początku zawsze jest trudno i masę pytań bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiśta wio łatwo powiedzieć :lol:

 

Nie jest łatwo te kalkuratory obsłużyć :lol:

Wychodzi, że goryczka wychodzi być 21-22 IBU ale pewnie coś źle podstawiłem.

 

Wychodzi na to że będę miał prawie pszenicznego koźlaka. Może jakoś toto będzie się dało wypić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie będzie tak źle.

Dobrze byłoby aby goryczka nie przykryła pszenicznego charakteru tego piwa tego piwa ale to okaże się dopiero za jakiś czas.

Wypije się bez problemu w końcu nie takie rzeczy piło się już :lol:

 

 

Obiecuję, że od następnych warek będę używał kalkulatorów :lol:;)

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu piwowara ;) z konserw na razie robię tylko nic nie warzyłem jeszcze ;) ale to się zmieni oj zmieni !

Pomóc przy wypieku takiego chlebka mogę oczywiście a nawet i zakwasu swego oddam porcję chętnie aby rosło pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki skromny, widzę że potencjał masz. Jakby co to pisz do mnie albo do Kolomara, o Szymku(choć nie znam człowieka), nie wspominam bo to Twój koleżka. Zakwas mam, gorzej z jego wykorzystaniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jakoś dam sobie radę z tym warzeniem jak tylko sprzęt zdobędę. Planuję zrobienie jakiegoś półautomatu na podstawie z KEGa tylko jeszcze muszę takiego KEGa nabyć oraz całą inną masę potrzebnych do tego pierdółek :D

 

Co do chleba to chętnie pomogę i pokieruję pierwszą produkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy szykowałem flaszki na kolejne piwko. Macie jakieś sposoby na namówienie kogoś na mycie butelek ?? :cool2:

 

Przy okazji odnalazłem takie cudeńko:

imag0283v.jpg

 

Jakby ktoś chciał naklejki to nimi dysponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to skuteczne bo jak za dużo pełnych będzie to robota ustanie :)

 

Zabutelkowałem 20 litrów "Brown Ale" dałem do refermentacji jakieś 3,5g cukru trzcinowego na 0,5l piwa.

 

Pszeniczne z ekstraktów WES zlane na cichą pomiar wykazał 2,5°Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

20 litrów pszenicznego już we flaszkach. Czekam teraz na chwilę czasu wolnego - mojego i Szymona i będzie moje pierwsze zacieranie - Dunkelweizen. Potem jak znajdziemy jeszcze więcej czasu to będzie Pils na dolniakach bo mam w piwniczce do czerwca jakieś 10°C więc powinno się to udać wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy zaczęło fermentować 20l Irish Stouta z puchy z dodatkiem glukozy i ekstraktu słodowego :tort:

 

Rysuję sobie projekt czegoś w rodzaju kadzi zacierno-warzelnej na bazie KEGa którego niedawno udało mi się w korzystnej cenie nabyć drogą kupna :tort:

Jak coś konkretnego uda mi się narysować to może ktoć z Szanownych forumowiczów udzieliłby mi fachowej konsultacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i słowo stało się ciałem :beer:

Wczoraj po południu z kolega sn_phoenix w jego browarze powstała moja pierwsza warka z procesem zacierania !

Na początek dunkeweizen:

Pszeniczny 2,4kg

Monachijski 1,5kg

Karmelowy jasny 0,25kg

Karmelowy ciemny 0,1kg

Czekoladowy 0,05kg do mash out

 

Zacieranie w 15l wody

43°C - 25min

55°C - 5min

62°C - 30min

72°C - 40min

 

Chmielenie

Lubelski 25g - 6min

Lubelski 3g - 3min

 

Drożdże

Wyeast 1010 American Wheat zebrane z poprzedniej warki Szymona :cool:

 

No to nie jestem już dziewicą ;)

 

 

Bardzo dziękuję Szymonie za udostępnienie sprzętu oraz poświęcenie czasu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki klasyczny dunkelweizen na tych drożdżach nie wyjdzie, ale myślę, że i tak wyjdzie fajne piwo. Fajnie, że zdecydowałeś się prowadzić zapiski. Do tej pory nie udało mi się przekonać Marleny, Szymona, Roberta czy też Łukasza (Srecky, żyjesz? :lol: ) do założenia swoich wątków i zapisywania swoich receptur i spostrzeżeń, dlatego duży plus dla Ciebie, za chęć dzielenia się z innymi :P

Edytowane przez kolomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za plusa :/

Może całkiem klasyczny Dunkelweizen nie wyjdzie ale na pewno będzie smaczny :D

Po 8 dniach fermentacji zlałem Dunkelkweizena na cichą przy 2°Blg - całkiem ładnie drożdżaki popracowały.

Zabutelkowałem Irish Stouta z brewkita do refermetacji dałem 7g cukru buraczanego na litr. Wyszło równiutko 40 butelek :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.