Skocz do zawartości

PILS - dolna fermentacja


archivi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W zasadzie pytania niewiele juz zmienia bo juz wszystko zabutelkowane:), ale ciekawi mnie kilka rzeczy...

 

1 marca warzylem pilsa... z powodu braku ciemnej, chlodnej i wilgotnej piwniczki, fermentacja dolna musiala odbywać się... w lodówce... (i tu pragne podziękować mojej super cierpliwej żonie, która pogodziła się z utratą połowy lodówki na ponad miesiąc :beer:) i teraz tak - zeby nie paprać w młodym piwie, czekałem grzecznie aż miną oznaki fermentacji burzliwej. I tak czekałem do 14 marca - pianka delikatna jeszcze była na powierzchni no ale na ulotce do zestawu z BA pisało, że burzliwa ma trwać ok tygodnia. Zlałem więc na cichą. Wczoraj (tj 1 kwietnia) postanowiłem butelkować. Po wlaniu rozpuszczonej glukozy, młode piwo zaczęło bardzo mocno się pienić (musiało byc lekko nagazowane) - nigdy wcześniej tak nie miałem z piwami górnej fermentacji.

 

i teraz pytanko... Gdzie leżakować to piwo? można odrazu do temp. pokojowej, czy lepiej np. na dwa tygodnie jeszcze do temp ok 8st. żeby drożdże zajęły się glukozą i odpowiednio naładowały piwo CO2?

 

dzięki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejski - dzięki. Jeszcze nie próbowałem z rezerwą ale może spróbuje następnym razem... tylko dla pewności odrazu zapytam czy dobrze to rozumiem :beer:.

 

Parametry zielonego piwa - objętość to jest już po odlaniu rezerwy?

 

np. dla PILSa z nasyceniem 2,5 v/v, Blg 13/3 16litrów 9stopni powinienem mieć prawie 1litr rezerwy (0,96dm3) ?

 

no przy galopujacych cenach cukru trzeba pomyslec o przestawieniu sie na ten sposob :beer::tort:

 

dzięki:)

 

 

EDIT:

a teraz załapałem - zamiast tej rezerwy moge użyć 82g cukru :) no świetne...

Edytowane przez archivi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejski - dzięki. Jeszcze nie próbowałem z rezerwą ale może spróbuje następnym razem... tylko dla pewności odrazu zapytam czy dobrze to rozumiem :).

 

Parametry zielonego piwa - objętość to jest już po odlaniu rezerwy?

 

np. dla PILSa z nasyceniem 2,5 v/v, Blg 13/3 16litrów 9stopni powinienem mieć prawie 1litr rezerwy (0,96dm3) ?

 

no przy galopujacych cenach cukru trzeba pomyslec o przestawieniu sie na ten sposob :) :)

 

dzięki:)

 

 

EDIT:

a teraz załapałem - zamiast tej rezerwy moge użyć 82g cukru ;) no świetne...

Objętość to ilość przefermentowanego piwa, bez rezerwy.

Wcale nie musisz odlewać rezerwy. Możesz ją odzyskać z osadów po chmieleniu. Pewnie akurat z litr by Ci wyszło. A jeżeli jest taka potrzeba to uzupełnić cukrem/ glukozą. Program pozwala podać ilość rezerwy, którą dysponujesz i podpowiada ile oprócz tego jeszcze dodać cukru, aby uzyskać odpowiednie wysycenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.