Skocz do zawartości

Pozdrowienia z Kielc


kaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Jako nowo zarejestrowany oczywiście spieszę przywitać forumową brać.

Jestem Michał z Kielc od 2007 bawię się ze sporym powodzeniem w sycenie miodu pitnego czasem też zrobię jakieś winko. Oczywiście lubię wypić także piwko - nie przejdę obojętnie obok jakiegoś nowego w sklepie z tym, że nie piję już (jak nie muszę) koncernowych a tylko z małych browarów. Przez lata uzbierało się już z kilkaset tych małych domowych degustacji :/

Zawsze chciałem sam nawarzyć sobie piwa ( i wypić niekoniecznie samemu) i .... stało się. Mam za sobą 3 piwka. Dwa z gotowców Irish Stout John Bull oraz Pszeniczne z Coopers'a właśnie sobie leżą i dojrzewają w mojej dojrzewalni która do tej pory służyła tylko miodom pitnym a teraz także będzie na piwko. Trzecie piwo już bardziej przypominało warzenie bo wykonałem je z ekstraktów i sam chmieliłem posiłkując się wiadomościami z tego forum. Planuję jeszcze zrobić z ekstraktów Dunkelweizen'a oraz jakiegoś Pilsnerka a potem już tylko zacieranie i zabawa na całego. Jako że Miodosytnia Kielecka działa już kilka latek sprzętu nazbierało się duuuużo ale do pełnego wyposażenia browarniczego brakuje mi jeszcze kadzi warzelno-zaciernej oraz filtratora. Trzeba będzie coś zakupić bądź zrobić samemu.

Na forum liczę na pomoc przy pierwszych prawdziwych warkach a jeżeli ma ktoś problem z miodem pitnym chętnie służę pomocą.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dobrze że ta część Polski też zaczyna warzyć , tam na mapie pustawo z tego co pamiętam :/ Po 3 warkach spokojnie powinieneś zabierać się za zacieranie ( tym, bardziej jeśli jak piszesz miodosytnictwo i wino też Ci nie obce ) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe powitanie.

sn_phoenix: na pewno się odezwę przy pierwszej prawdziwej warce (albo najlepiej ściągnę do siebie :) )

pepek84: zapewne zacieranie by nastąpiło jakby nie pewne małe braki sprzętowe a także konieczność przeprowadzenia remontu w pomieszczeniu fermentacyjnym wiec kilka miesięcy muszę poczekać

 

Warzone w poniedziałek piwo - robocza nazwa Dark Ale - kończy już chyba fermentacje burzliwa bo piana zanika pewnie w weekend zleję na cichą.

Jak myślicie czy coś takiego nadaje się do zacierania ?? http://allegro.pl/bemar-nastawny-gn1-1-szybka-wysylka-3-miasto-i1492345616.html

 

Prócz domowego miodu pitnego, wina a teraz i piwka robię także wędlinki oraz piekę prawdziwy chleb na zakwasie i także mogę trochę pomóc w tych tematach.

 

Pozdrawiam

KAZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu proponuje żebyś podpatrzył u kolegów piwowarów. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Bo po pierwsze wszystko działa świetnie a po drugie zaoszczędziłem pare złotych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolomar: dzięki za chęci pomocy, na pewno przy pierwszych prawdziwych warkach będę pomocy potrzebował z sn_phoenix już nawet spotkaliśmy się a nawet już jego pyszne piwko degustowałem

Andy05: witaj :) nalewki i piwko jeszcze czekają na swoją kolejkę ;)

 

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez kaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.