Jump to content
Sign in to follow this  
kaz

Pozdrowienia z Kielc

Recommended Posts

Witajcie

Jako nowo zarejestrowany oczywiście spieszę przywitać forumową brać.

Jestem Michał z Kielc od 2007 bawię się ze sporym powodzeniem w sycenie miodu pitnego czasem też zrobię jakieś winko. Oczywiście lubię wypić także piwko - nie przejdę obojętnie obok jakiegoś nowego w sklepie z tym, że nie piję już (jak nie muszę) koncernowych a tylko z małych browarów. Przez lata uzbierało się już z kilkaset tych małych domowych degustacji :/

Zawsze chciałem sam nawarzyć sobie piwa ( i wypić niekoniecznie samemu) i .... stało się. Mam za sobą 3 piwka. Dwa z gotowców Irish Stout John Bull oraz Pszeniczne z Coopers'a właśnie sobie leżą i dojrzewają w mojej dojrzewalni która do tej pory służyła tylko miodom pitnym a teraz także będzie na piwko. Trzecie piwo już bardziej przypominało warzenie bo wykonałem je z ekstraktów i sam chmieliłem posiłkując się wiadomościami z tego forum. Planuję jeszcze zrobić z ekstraktów Dunkelweizen'a oraz jakiegoś Pilsnerka a potem już tylko zacieranie i zabawa na całego. Jako że Miodosytnia Kielecka działa już kilka latek sprzętu nazbierało się duuuużo ale do pełnego wyposażenia browarniczego brakuje mi jeszcze kadzi warzelno-zaciernej oraz filtratora. Trzeba będzie coś zakupić bądź zrobić samemu.

Na forum liczę na pomoc przy pierwszych prawdziwych warkach a jeżeli ma ktoś problem z miodem pitnym chętnie służę pomocą.

 

Pozdrawiam

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ! Dobrze że ta część Polski też zaczyna warzyć , tam na mapie pustawo z tego co pamiętam :/ Po 3 warkach spokojnie powinieneś zabierać się za zacieranie ( tym, bardziej jeśli jak piszesz miodosytnictwo i wino też Ci nie obce ) Pozdrawiam !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czołem!

Bierz się za zacieranie! :)

A filtrator tylko z oplotu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za miłe powitanie.

sn_phoenix: na pewno się odezwę przy pierwszej prawdziwej warce (albo najlepiej ściągnę do siebie :) )

pepek84: zapewne zacieranie by nastąpiło jakby nie pewne małe braki sprzętowe a także konieczność przeprowadzenia remontu w pomieszczeniu fermentacyjnym wiec kilka miesięcy muszę poczekać

 

Warzone w poniedziałek piwo - robocza nazwa Dark Ale - kończy już chyba fermentacje burzliwa bo piana zanika pewnie w weekend zleję na cichą.

Jak myślicie czy coś takiego nadaje się do zacierania ?? http://allegro.pl/bemar-nastawny-gn1-1-szybka-wysylka-3-miasto-i1492345616.html

 

Prócz domowego miodu pitnego, wina a teraz i piwka robię także wędlinki oraz piekę prawdziwy chleb na zakwasie i także mogę trochę pomóc w tych tematach.

 

Pozdrawiam

KAZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do sprzętu proponuje żebyś podpatrzył u kolegów piwowarów. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Bo po pierwsze wszystko działa świetnie a po drugie zaoszczędziłem pare złotych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również witam i również, jak sn_phoenix, z którym jesteśmy w dobrym kontakcie, polecam się w razie problemów i pytań. Jest nas coraz więcej i to cieszy. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolomar: dzięki za chęci pomocy, na pewno przy pierwszych prawdziwych warkach będę pomocy potrzebował z sn_phoenix już nawet spotkaliśmy się a nawet już jego pyszne piwko degustowałem

Andy05: witaj :) nalewki i piwko jeszcze czekają na swoją kolejkę ;)

 

Pozdrawiam

Michał

Edited by kaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.