Skocz do zawartości

Mętnienie piwa po chmieleniu.


maxhot

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie po filtracji wszystko ok warka klarowna po chmieleniu metny rudawy kolor.Co się dzieje,czy to normalne bo nie wiem co robić dodam że to druga warka z rzędu taki efekt.Piwo jakie dzisiaj ważyłem to Irish Red IRA.

Zjawisko to nazywa się przełom. Poczytaj na forum i dowiesz się, ze możesz się cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może oznaczać brak przełomu, czyli niedostateczne strącenie białek podczas gotowania. Robi mi się coś takiego od czasu do czasu, ale piwo wychodzi dobre.
Zjawisko to nazywa się przełom. Poczytaj na forum i dowiesz się, ze możesz się cieszyć.

I bądź tu mądry. Jeden widzi przełom, drugi wprost przeciwnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem przypadki właśnie, że po filtracji brzeczka była klarowna a po gotowaniu z chmielem i ostygnięciu mętna. Ale po cichej piwo rzeczywiście się świetnie wyklarowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałem coś w tym stylu.. ale się wyklarowało :D

 

edit:

Teraz doczytałem, że robisz górną fermentację. Mi się to klarowało w przypadku dolniaków (8C na cichej przez 2 - 3 tygodnie). Nie wiem czy też się wyklaruje w temperaturze pokojowej.

Edytowane przez somek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełom masz podczas gotowania' date=' a nie po chmieleniu. :D

 

Niektórzy nawet przed![/quote']

A czym się różni gotowanie od chmielenia, w kwestii przełomu?

Podręcznikowo przełom powinien pojawić się przed chmieleniem.

 

W świetle pojawienia się izomeryzowanego ekstraktu w sklepach można sobie wyobrazić sytuację, że nawet w domu całe gotowanie odbędzie się bez chmielu, ekstrakt zostanie dodany do zimnej brzeczki, lub nawet do leżakującego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jest gotowanie nie znaczy ze chmielimy' date=' tak samo jak chmielimy to nie znaczy że gotujemy :D[/quote']

A czytałeś całe to zdanie czy tylko jego pierwszą część?

to teraz na serio w takim razie:

 

Jeśli chodzi o przełom to może on być bez chmielu, jak robiłem warkę brzeczki to gotowałem ją 15 minut a w garze miałem śliczne kłaki bez chmielu. Dlatego dobrze jest pogotować chwilę brzeczkę bez chmielu i dopiero go dodać. Chmiel też pomaga w tworzeniu przełomu dzięki garbnikom, ale te występują w brzeczce też z jęczmienia, dlatego może być przełom bez chmielu, ale jest to zależne od temperatury, pH i sposobu wysładzania. Z resztą to już było na forum wałkowane

 

@Zgoda a jak działa maszyna piwosza? mieszasz proszek z wodą (fermentujesz) i wychodzi piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jest gotowanie nie znaczy ze chmielimy' date=' tak samo jak chmielimy to nie znaczy że gotujemy :)[/quote']

A czytałeś całe to zdanie czy tylko jego pierwszą część?

to teraz na serio w takim razie:

 

Jeśli chodzi o przełom to może on być bez chmielu' date=' jak robiłem warkę brzeczki to gotowałem ją 15 minut a w garze miałem śliczne kłaki bez chmielu. Dlatego dobrze jest pogotować chwilę brzeczkę bez chmielu i dopiero go dodać. Chmiel też pomaga w tworzeniu przełomu dzięki garbnikom, ale te występują w brzeczce też z jęczmienia, dlatego może być przełom bez chmielu, ale jest to zależne od temperatury, pH i sposobu wysładzania. Z resztą to już było na forum wałkowane

No i na serio bardzo ładnie to opisałeś. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.