Skocz do zawartości

Mycie butelek - usprawnienie procesu


dennis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Je niestety zapomniałem o profilaktyce w postaci płukania butelek i te, w których robiłem ostatnią warkę nabrały pleśni. :)

Stąd pytanie o radę. Czy warto się z takimi butelkami mordować przy usuwaniu pleśni czy od razu kupić nowe?

Kupić na pewno jest łatwiej ale umyć je też nie problem. Ja po zamoczeniu w wannie w celu ogólnego wstępnego umycia + usunięcia nalepek, do każdej butelki wlewam odrobinę żrącego płynu do czyszczenia toalet, dopełniam trochę wodą i zostawiam na noc. Na drugi dzień dokładne opłukanie i ew. doczyszczenie co niektórych szczotką - płyn praktycznie wszystko rozpuszcza/odmacza. Na koniec do każdej pryskam roztworem piro i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ostatnio celem odmoczenia nalepek wsadzałem do zmywarki. Schodzą pięknie a jak któraś szyjką będzie pod dysza z woda to i w środku czyściutkie. Potem zalewam roztworem kreta, na koniec mycie szczotą i dokładne płukanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście nie chodziło mi o kupowanie nowych butelek bo takowe pozostają mi z konsumpcji. :). Chodziło mi o to czy te z pleśnią w środku do czegoś się jeszcze nadają. W takim razie dziś potraktuję je roztworem z kreta i wypłuczę a przed butelkowaniem porządnie umyję i zdezynfekuję OXI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się efektami pracy. Butelki zalałem roztworem z domieszką ACE. Potem na noc na balkon. Rano butelki wypłukałem (kilkakrotnie bo ACE ma strasznie niemiły zapach) i żadnej pleśni już nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś was czegoś takiego?

 

http://www.browamator.pl/zdjecia/1/4/7/2323_rn.jpg

Używam i jestem zadowolony nic się nie rozlewa,pryska na lewo i prawo.Po opłukaniu butelki można odłożyć nie marnuje się woda bo dopływ jest automatycznie odcięty.Cena spora jak na takie proste urządzenie ale w BA lubią sobie windować ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest np. taki pistolet ogrodowy. Jedna z dysz działa prawie jak myjka ciśnieniowa.

Zgadzam się. Mniejszy koszt niż tego z BA a efekt taki sam. zastanawiam się tylko czy istnieje opcja dorobienia do pistoletu takiej dyszy do wsadzenia do butelki? Zresztą dla mnie największym problemem jest samo mycie butelek szczotką. Płukanie to w gruncie rzeczy przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Zresztą dla mnie największym problemem jest samo mycie butelek szczotką

Kupiłem z BA metalową rotacyjną szczotkę,wniosek jest prosty szkoda kasy na ten patent.Teraz stosuje zwykłą szczotkę do mycia butelek plus mała akumulatorowa wiertarka,mycie idzie o wiele lepiej no i nie trzeba się tyle namachać co przy szczotce z BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.