Skocz do zawartości

Mycie butelek - usprawnienie procesu


dennis

Rekomendowane odpowiedzi

Wypróbowałem zmywarkę i nie powiem wydaje się' date=' że działa ale to stwierdzę jednoznacznie jak za czas jakiś nie pojawi się "coś" w niektórych butelkach :P

U mnie jedyną wadą zmywarki jest, że mniej więcej 20 butelek wchodzi na raz :rolleyes: i trza robić dwa podejścia do jednej warki[/quote']

Masz 45 czy 60? W 60 wchodzi mi do dolnego kosza chyba 36-38, więc w 45 powinno wejść 27 butelek, zależy od ułożenia "bolców".

45

bolce są tak rozmieszczone, że nie wchodzą butle jedna obok drugiej, trza co2-3 bolce upychać (chyba, że jest jakiś patent na układanie...). Na górę już nie wejdzie żadna butla bo kosz trza było podnieść żeby na dole dało się wstawić butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja w 45 obrabiam za raz właśnie jakoś lekko ponad 30 butelek (może i z 35 by wyszło), z tym że część leży pod kątem na górnej półce (te czystsze). Te z górnej półki płuczę po wyjęciu.

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60 i do dolnego kosza wchodzi mi 28 butelek. Nie ma szans żebym wepchnął tam choć jedną więcej. Oczywiście zakładając że mówimy o butelkach 0,5 litra. :P

Do górnego kosza wejdzie jeszcze 6-8 butelek ale już mniej pionowo.

 

Po umyciu przez zmywarkę, każdą butelkę dodatkowo płuczę, bo prawie w każdej zostaje jakiś delikatny osad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wypróbowałem zmywarkę. Na oko wyglądało w porządku, tak jakby woda dotarła bez problemów do dna. Ustawiłem tylko pionowo na bolcach na dolnej półce. Zastrzegam, że używam wyłącznie butelek płukanych bezpośrednio po spożyciu, osadów w nich nie uświadczysz. Myślę, że będę używał zmywarki dopóki w napełnionych butelkach się coś nie pojawi :beer: Przy następnym myciu policzę, ile dokładnie wchodzi mi butelek na dół. Na górę nie będę wkładał, bo w pozycji poziomej, lub prawie poziomej to według mnie żadne mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjąc butelki w zmywarce trzeba pamiętać o tym, że natryśnice mają otwory tylko w kilku miejscach a otwór w butelce jest mały. Sensowne umycie wnętrz butelki uzyska się tylko wtedy kiedy otwór natryśnicy przechodzi pod otworem w butelce. W innym wypadku butelki będą umyte tylko od zewnątrz. Znacznie ogranicza to ilość jednorazowo zmywalnych butelek jednak używając systematycznie zmywarki nie ma potrzeby jednorazowego umycia więcej niż kilku butelek. Ciekawe rozwiązanie zastosował ostatnio Electrolux: dolna natryśnica z wirującym satelicko pierścieniem z otworami. Pozwala umieścić butelki w znacznie większej ilości miejsc w koszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zmywarki pytanie o ilość wody lepiej to wychodzi w stosunku do zmywania ręcznego.

Zawsze zmywarka jest ekonomiczniejsza względem ręcznego zmywania.

Podrzucę Ci moją teściową to się zdziwisz. Ale to temat na dwa rozdziały w książce (o ile nie na dwa tomy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjąc butelki w zmywarce trzeba pamiętać o tym, że natryśnice mają otwory tylko w kilku miejscach a otwór w butelce jest mały. Sensowne umycie wnętrz butelki uzyska się tylko wtedy kiedy otwór natryśnicy przechodzi pod otworem w butelce. W innym wypadku butelki będą umyte tylko od zewnątrz. Znacznie ogranicza to ilość jednorazowo zmywalnych butelek jednak używając systematycznie zmywarki nie ma potrzeby jednorazowego umycia więcej niż kilku butelek. Ciekawe rozwiązanie zastosował ostatnio Electrolux: dolna natryśnica z wirującym satelicko pierścieniem z otworami. Pozwala umieścić butelki w znacznie większej ilości miejsc w koszu.

Tu jeszcze zależy jaki model, u mnie myje jeszcze jakąś parą ona dociera wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja to do wkrętarki mocuje szczotkę, do butelek do tego wiaderko z płynem do mycia i obok większe wiaderko na płukanie a za plecami mam skrzynkę na której jest kratownica. wkładam do góry nogami to się trzymają na szyjce i suszą :) 8-10 min i po myciu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycie myciem, ale ja stosuje profilaktykę. Po opróżnieniu butelki (butelek :lol: ) płuczę każdą gorącą wodą aż na dnie nie ma osadów. Pod ręką zawsze mam spryskiwacz do kwiatów z pirosiarczynem, kilka psików do środka i dopiero wtedy do piwnicy.Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby coś mi w starych butelkach urosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pierwszy raz do mycia użyłem zmywarki. W dolnym koszu zmieściło mi się 37 butelek. Temp 70 st. i suszenie gorącą parą. Butelki były w zasadzie tylko zakurzone, ale i tak mam obawy, zobaczymy czy to nie był zły pomysł. W każdym razie 40 szt. też się zmieści tylko muszę wymyślić jakiś dodatkowy stojak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pewnie od biedy się nada.

Przed zakupem zapytaj sprzedawcę o średnicę otworów w które ma wchodzić szyjka, dobrze by było aby cała szyjka weszła i butelka opierała się na ?brzuchu? bo inaczej butelki będą się przewracać.

I pytanie o mocowanie półek (czy wytrzyma) i odległość między otworami bo może się okazać że na jednej półce wysuszysz 8 butelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie nogi! toć to nie będzie samodzielnie stało. Nie kombinuj, kup "choinkę" ? chytry zawsze płaci dwa razy.

Cytuję: "MONTOWANE POMIĘDZY PŁASKIMI POWIERZCHNIAMI ( NP. MIĘDZY BLATEM KUCHENNYM A SPODEM SZAFKI ), DZIĘKI REGULACJI WYSOKOŚCI"

 

Znalazłem lepsze zdjęcia: http://www.naturalshop.pl/regaly-obuwnicze/80-regal-kuchenny-ociekacz-r1.html

 

edit: dziury mają 30mm (32szt./półka)

Edytowane przez leech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Je niestety zapomniałem o profilaktyce w postaci płukania butelek i te, w których robiłem ostatnią warkę nabrały pleśni. :)

Stąd pytanie o radę. Czy warto się z takimi butelkami mordować przy usuwaniu pleśni czy od razu kupić nowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Je niestety zapomniałem o profilaktyce w postaci płukania butelek i te, w których robiłem ostatnią warkę nabrały pleśni. :)

Stąd pytanie o radę. Czy warto się z takimi butelkami mordować przy usuwaniu pleśni czy od razu kupić nowe?

A po co kupować butelki :) Trzeba kupić piwo i użyć butelek pozostałych po jego spożyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.