Skocz do zawartości

PINTA warzy !


mareks

Rekomendowane odpowiedzi

"Atak Chmielu" - istotnie, bo zmierzone IBU sięgnęło 58 jednostek!

Jak dla mnie, za dużo poszło w goryczkę, za mało w aromat (chmielenie na zimno, jeżeli w ogóle było).

Za to w aromacie wyczuć można spory ładunek diacetylu.

Za dużo melanoidyn; barwę możnaby zbudować czymś mniej obciążającym paletę smakową

No ale rewelacja, choćby dlatego że pionierskie. I te etykiety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skowronki śpiewają że powstaje kolejny taki projekt - warzenie kontraktowe :rolleyes:

A coś bliżej wiesz?

 

Nie przeglądałem kilka dni wątku na bbizie dotyczącym Pinty, a tu kolejna warka się szykuje. 70 /-

http://browar.biz/forum/showpost.php?p=977344&postcount=190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.sulimar.com.pl/oferta-produkcja-kontraktowa

 

Nie wiem jak długo ta możliwość w Corneliusie istnieje i na ile różni się od tego co zrobił Browar Pinta w Zawierciu.

Czyżby browary wyczuły nowy trend i dostosowały swoją ofertę ??

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chodzi o coś takiego jak np. Witnica robi piwa Master dla Żabki (Sulimar robił swego czasu Ambrosiusy dla Kauflandu). Produkcja kontraktowa, a nie wynajmowanie warzelni i fermentowni.

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atak chmielu - rewelacja!Czarna dziura i Grodzisz również zacne!Gratuluję pomysłu i życzę powodzenia!

mi sie wydaje, ze czarna dziura byla dobra, fajna reprezentacja stylu schwarzbier.

a IPA (nie chce byc ta osoba co to mowi) ale nie byla ipa amerykanska.

nazwal bym to piwo: "IPA niemiecka"

aromatu za bardzo nie czulem. troszke citry ale naprawde ledwo ledwo.

kolor byl za ciemny jak na amerykansa. (moze sie tam ledwo miesci w te widelka)

i strasznie bylo czuc slod niemiecki. nie mowcie mi, ze w polsce nie ma angielskich cara/crystal....

nazwanie tego ipa niemiecka jest bardzo trafne poniewarz niemcy bardzo lubia piwa slodowe.

nawet w pilsie niemieckim chmielu nie czuc. tylko goryczke.

 

sory, ale jesli juz piwo jest produkowane 'profesjonalnie' (czyli sprzedawane komercyjnie, a nie warzone w stodole u kowalskiego) to 'profesjonalnie' mam zamiar oceniac.

czyli porownuje do innych representacji danego stylu.

 

czarna dziura, ok. ipa, nie. grodziskiego nie pilem. nawet nie wiem jak "prawdziwe grodziskie" smakuje wiec nie moge ocenic.

a czy jest taka osoba ktora potrafi takie piwo ocenic? z latami pamiec/smaki sie zacieraja....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Spróbowałem dzisiaj w Omercie cztery "PINTY", atak, dziure, odsiecz i 70p. Wszytstkie są ciekawe i byłbym dumny z ich uwarzenia. Czy 70p jest wedzone? Skąd ten dziwny smaczek? Atak faktycznie jest bardzo ciemny, raczej goryczkowy i bardzo przypomina Smoczą Głowę o którą pytałem dwa dni temu na forum. Moje wyobrażenie o AIPA jest inne, coś ala KOCOUR SUMICEK tylko wiecej ekstraktu. Ale Atak wpasowuje sie w mój gust - taka hybryda Amber Ale i IPA, coś co chciałbym uwarzyc - zakupiłem już amarillo i chinook'a w tym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.